E-kniha jako dárek

 

24. 12. 2016

O co jde

 

Elektronické knihy nabízíme od února 2012. Donedávna si je však každý mohl kupovat pouze „sám pro sebe“. Nová možnost „e-kniha jako dárek“ zavedená na Vánoce 2016 znamená, že e-knihu objednáte a zaplatíte, ale obdrží ji někdo jiný.

 

 

24. 12. 2016

Co je zapotřebí udělat

 

V objednávkovém formuláři zaškrtněte možnost „za sebe, pro někoho jiného jako dárek“. Ve spodní části formuláře se objeví sekce „PŘÍJEMCE DÁRKU“. Celý formulář vyplňte úplně stejně, jako byste objednával(a) e-knihy pro sebe (včetně svého jména, poštovní a e-mailové adresy), pouze do sekce „PŘÍJEMCE DÁRKU“ vyplňte navíc:

  • e-mailovou adresu obdarovávaného
  • předmět (tak se bude jmenovat e-mail, který obdarovávanému dorazí, resp. pokud do objednávkového formuláře vyplníte například předmět „Přání k narozeninám“, obdrží obdarovávaný e-mail nazvaný „Přání k narozeninám (a e-knižní dárek)“)
  • text (vzkaz, který bude obsažen uvnitř e-mailu)
  • požadované datum doručení
  • příznak, zda chcete obdržet e-mailové avízo, až si dotyčný darované e-knihy stáhne

 

 

24. 12. 2016

Co se stane po odeslání objednávky

 

Bezprostředně po kliknutí na tlačítko „Objednat“ se vygeneruje e-mail, který obdržíte Vy jako dárce. E-mail obsahuje rekapitulaci objednávky, včetně údajů k platbě. Objednávka se uloží do databáze společně s informací, kdy chcete dárek doručit.

 

Ve stanovený den obdrží příjemce další e-mail obsahující Vámi zadaný předmět, vzkaz (přání), odkazy ke stažení e-knih a stručnou informaci, jak s nimi naložit.

 

 

29. 12. 2016

Otázky a odpovědi

 

Kdy přesně bude obdarovávanému doručen „dárkový e-mail“?

Zpracování probíhá dávkově (jednou za hodinu). Pokud si v objednacím formuláři zvolíte jako datum doručení aktuální den, odešle se dárkový e-mail nejpozději do hodiny – například pokud objednávku odešlete 29. 12. 2016 ve 13:24 a jako datum doručení uvedete „29.12.2016“, obdrží obdarovávaný e-mail s přáním a odkazy ke stažení e-knih 29. 12. 2016 ve 14:05. Pokud uvedete jako datum doručení nějaký den v budoucnu, proběhne doručení v 0:05 určeného dne.

 

Co když někomu daruji e-knihu, kterou už dotyčný vlastní?

Při odesílání objednávky probíhá porovnání se všemi objednávkami uskutečněnými v minulosti, takže není možné na jednu e-mailovou adresu koupit/darovat konkrétní e-knihu několikrát (po kliknutí na tlačítko „Objednat“ se zobrazí upozornění, objednávka se neuloží). Stát se to nicméně může (pokud si někdo objednává e-knihy na jinou e-mailovou adresu než na kterou mu je objednáte Vy); pokud k tomu dojde (od příjemce se dozvíte, že už e-knihu má), napište a situaci vyřešíme individuálně (například kompenzací v podobě dárkové poukázky, za kterou si vyberete jinou e-knihu). Určitě se toho nebojte, k žádné finanční újmě nedojde, záleží nám na tom, aby byli naši zákazníci spokojení.

 

Jak je to s věrnostní slevou?

Když pro někoho objednáváte e-knihy „jako dárek“, je to v podstatě stejné, jako by si je dotyčný objednával sám – s jediným rozdílem, že je za něj zaplatí někdo jiný (Vy). Aplikace nebo neaplikace věrnostní slevy závisí na tom, kolik e-knih má na sebe historicky navázaných PŘÍJEMCE (obdarovávaný). Pokud si obdarovávaný člověk v minulosti sám koupil sedm e-knih a Vy mu koupíte další tři jako dárek, dostanete na tyto tři e-knihy „jeho“ slevu 35 %. Na druhou stranu pokud si sami pro sebe koupíte deset e-knih a později koupíte nějakou e-knihu jako dárek člověku, který dosud žádnou e-knihu nemá, zaplatíte za ni plnou cenu. Můžete tímto způsobem někomu pomoci dosáhnout na věrnostní slevu, ale nemůžete udělat to, že si pro sebe koupíte deset e-knih a následně rozdáte desítkám lidí stovky e-knih se „svojí“ slevou.

 

Je možné používat v objednávkách „jako dárek“ slevové kupóny?

Ano, standardní slevové kupóny (generované pravidelně každý měsíc) je možné používat, pokud se vztahují na e-knihy.

 

Je možné využít jako dárek e-knihu zdarma?

Pokud si obdarovávaný e-knihu zdarma (Vítězná víra) ještě sám „nekoupil“, můžete mu darovat i tu.

 

Je možné použít režim „jako dárek“ na „papírové“ nebo „smíšené“ objednávky?

Toto možné není. Objednávku „jako dárek“ se Vám podaří odeslat pouze v případě, že si v rámci ní nevyberete žádné papírové knihy.

 

Musí si příjemce vyzvednout dárek do určitého termínu?

Nemusí. Jakmile objednávku odešlete, přiřadí se e-kniha k obdarovanému, jako kdyby si ji v danou chvíli koupil sám (od té chvíle si také danou e-knihu nemůže sám koupit, ani mu ji nemůže darovat nikdo jiný – bez ohledu na to, jestli si již Váš dárek stáhl nebo ne).

 

Zajímalo by mě ještě něco dalšího.

Napište, zpravidla do 24 hodin se Vám ozveme.

 

26. 12. 2016

Vzor vyplněného objednávkového formuláře

 

Pan Emanuel Dárce chce svému příteli Františku Kamarádovi darovat k Novému roku e-knihy Vítězná víra a Víra navzdory KGB. Navštíví tedy stránku s objednávkovým formulářem a vyplní ho podle níže uvedeného vzoru. Po odeslání objednávky přijde panu Emanuelovi obratem e-mail s instrukcemi k platbě, 1. 1. 2017 pak přijde panu Františkovi další e-mail s přáním a instrukcemi ke stažení darovaných e-knih.