Aktuálně

 

30. 10. 2021

Indie: Zběsilý útok na účastníky bohoslužby

 

 
Muž zraněný při útoku je převážen v sanitce. (Fotografie: Morning Star News)

(Indian Express, Hindustan Times)

 

Rozlícený dav čítající více než 200 osob pronikl v neděli 3. října do budovy, ve které právě probíhala bohoslužba. Útočníci začali mlátit přítomné křesťany, demolovat objekt a poškozovat vybavení. K násilnému incidentu došlo ve městě Rúrkí v severoindickém spolkovém státě Uttarákhand.

 

Při útoku byly zraněny dvě ženy, jedna z nich byla v kritickém stavu převezena do nemocnice. Útočníci tvrdili, že se křesťané podíleli na aktivitách souvisejících s náboženskými konverzemi. Podle pastora Priyo Sandha Portera patřila značná část útočníků k Badžrang Dál, nacionalistické organizaci sdružující radikální hinduistické mládežníky. Někteří z nich se již v minulosti dožadovali ukončení činnosti společenství. V reakci na dotaz týkající se útoku mluvčí místní buňky BJP incident odsoudil, později však počínání davu ospravedlnil tvrzením, že je „místní obyvatelé upozornili na náboženské konverze“.

 

Po pastorově intervenci byla na několik vedoucích představitelů organizace podána stížnost, stejně jako na dvě stovky dalších účastníků protestu, jejichž jména nebyla zveřejněna.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte k Bohu na modlitbách všechny, kdo byli při nedávném útoku zraněni a vyprošujte jim úplné uzdravení. Přimlouvejte se také za pokračující službu křesťanů z tohoto společenství, zatímco i nadále slouží Bohu a dalším lidem navzdory veškerému protivenství. Kéž je Bůh naplňuje silou a odvahou, zatímco svítí do tmy jako majáky Kristovy lásky, uprostřed zástupů nepřátel. Modlete se i za pachatele útoku. Kéž s nimi proběhne spravedlivý soud, ale co je ještě důležitější, kéž si uvědomí pomýlenost svých cest, činí pokání a přijmou Ježíše jako svého osobního Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.