Aktuálně

 

24. 05. 2018

Rusko: Útok na kostel v Čečensku

 

 
Pravoslavný chrám archanděla Michaela v centru Grozného – Flickr / Vladimir Varfolomějev (cc)

(World Watch Monitor, Radio Free Europe)

 

V sobotu 19. května vtrhli čtyři ozbrojenci do pravoslavného chrámu archanděla Gabriela v čečenském Grozném. Než je policisté stačili zastřelit, zavraždili jednoho člena společenství a dva členy ochranky. (Další dva policisté a jeden přítomný křesťan utrpěli zranění.)

 

Podle informací vedoucího představitele společenství účastníci bohoslužby slyšeli venku výkřiky „Alláhu Akbar“ a běželi zablokovat dveře, kterými se útočníci snažili proniknout dovnitř. Útok zřejmě začal jako pokus o únos. Kromě střelných zbraní byla čtveřice pachatelů vyzbrojena také sekyrami a zápalnými lahvemi. K odpovědnosti se přihlásili teroristé ze samozvaného Islámského státu.

 

Čečensko, které se nachází na jihu Ruska, je líhní islamistických radikálů, kteří často napadají policisty, představitele státních orgánů i umírněné muslimy. Již několik let se snaží v oblasti vytvořit islámský emirát. Místní obyvatelstvo tvoří převážně muslimové, většina křesťanů uprchla během separatistických bojů v 90. letech.

 

Pamatujte na modlitbách na přátele a příbuzné obětí útoku. Modlete se za také uzdravení zraněných a vyprošujte pokoj všem očitým svědkům násilností. Kéž zodpovědné orgány jednají s pachateli spravedlivě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury, která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.
Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Richard Wurmbrand: Vítězná víra

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.