Aktuálně

 

22. 02. 2020

Indie: Radikálové zbili děti křesťanů a vyhrožovali jejich rodinám

 

 
Vyprošujte indickým křesťanům bezpečí. (Ilustrační fotografie: Pixabay)

(Morning Star News, Church in Chains)

 

Křesťané v osadě Malasamudra ve spolkovém státě Karnátaka se 19. ledna v časných ranních hodinách shromáždili k bohoslužbě, když nad schodiště vedoucí do budovy dorazilo přibližně dvacet místních hinduistických radikálů, kteří začali účastníky fotografovat a natáčet na video. Útočníci se snažili vetřelcům zabránit ve focení dětí, ti se však nenechali. Nakonec děti zmlátili, zatímco dospělé drželi stranou. Než odešli, všechny přítomné varovali: „Pokud se doslechneme, že jste vystrčili nos z domu a někomu o tom řekli, zapálíme vaše domy a zaživa v nich uhoříte.“

 

Křesťané měli strach a tak přes den zůstali doma. Večer policisté dorazili k budově, ve které se křesťané opět sešli, a informovali je, že na ně byla podána stížnost – hinduističtí vesničané tvrdili, že je křesťané napadli. Pod tlakem zástupců městského úřadu policisté uvedli, že museli křesťany zatknout, aby uklidnili dav. Jen o několik hodin později vůdci davu přiznali, že útok zorganizovali. Nakonec se obě strany dohodly a ani jedna nepodala žalobu.

 

Informace o dalších případech pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte tyto křesťany na modlitbách, zatímco se scházejí k bohoslužbám, navzdory hrozbám útoků vesničanů, kteří s jejich vírou nesouhlasí. Modlete se za duševní stav dětí, které se staly terčem násilí, a za bezpečí jejich rodin. Kéž představitelé státních orgánů respektují Kristovy následovníky, jednají s nimi spravedlivě, nepodléhají různým tlakům a uvědomí si, že všechny otevřené projevy nenávisti jsou v rozporu s platnou ústavou a proto by je neměli tolerovat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.