Aktuálně

 

28. 11. 2020

Pákistán: Arzú Radža – na začátku cesty k uzdravení

 

 
Arzú (druhá zleva) a Ali Azhar (úplně vpravo) s policisty v pákistánském Karáčí. (Fotografie: webové stránky provinční vlády v Sindhu)

(Morning Star News, Daily Pakistan, British Pakistani Christians, Herald Malaysia)

 

13. října byla Arzú Radža unesena z rodinného domu v Karáčí. Přestože je jí teprve 13 let, byla přinucena konvertovat k islámu a provdat se za svého únosce. 5. listopadu soud rozhodl, že dívčin věk určí soudní lékař a do té doby bude Arzú umístěna do azylového domu.

 

Podle posledních zpráv soud sňatek anuloval, protože Arzú dosud nedosáhla požadovaného věku, aby mohla vstoupit do manželství. Na dotaz, zda se chce vrátit domů nebo do azylového domu, nijak neodpověděla. Soud proto rozhodl, že se vrátí do azylového domu, kde jí bude zajištěna ochrana a vzdělání. Navštěvovat ji mohou jenom lidé, kterým to Arzú dovolí – zcela jistě ne její únosce.

 

Sám únosce, Syed Ali Azhar, byl obviněn ze sexuálního napadení nezletilé. Ceremoniář, svědkové a dva advokáti byli obviněni ze spoluúčasti na uzavření (neplatného) sňatku s nezletilou osobou. Soud rovněž rozhodl, že Arzú zůstane ve státním azylovém domě až do svých 18 let, protože se nechce vrátit domů.

 

Rodinný právník je přesvědčen, že se dívka nechce vrátit k rodičům kvůli „neustálému vymývání mozku“, kterému byla vystavena od svého únosce a několika dalších místních aktivistů. Obhájci lidských práv se obávají, že bez morální podpory rodičů budou na dívku i nadále vyvíjet nátlak příbuzní únosce a další radikální islámští aktivisté.

 

K dispozici je také video (v urdštině s anglickými titulky) s rodiči dívky, které případ zcela zdrtil.

 

Zatímco můžeme být vděční, že se soud v tomto případě rychle vypořádal s pachateli, modlete se za podobná spravedlivá rozhodnutí i v dalších případech únosů a vynucených sňatků s nezletilými, které se řeší napříč pákistánským soudním systémem. Zatímco se mladá dívka vyrovnává s dopady traumatizujícího zážitku, kéž ji Bůh psychicky i duchovně uzdravuje a kéž také obnoví blízký vztah, který mívala se svými milujícími rodiči. Modlete se i za Arzúino fyzické uzdravení. Nedávno byla pozitivně testována na COVID-19 a v současné době je v karanténě. Kéž Bůh každého člena této zkroušené rodiny utěšuje a naplňuje vědomím, že setře každou jejich slzu, uzdraví bolest jejich srdce a dá jim naději do budoucna (Jeremjáš 29,11).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.