Aktuálně

 

12. 08. 2017

Írán: Maryam propuštěna z vězení

 

 
Íránská křesťanka Maryam Naghash Zargaran (fotografie: World Watch Monitor)

(Release International, Middle East Concern)

 

1. srpna byla íránská konvertitka ke křesťanství Maryam Naghash Zargaran propuštěna z vězení. Maryam si odpykala čtyřletý trest odnětí svobody v ženské sekci věznice Evan v Teheránu. Byla uvězněna od července 2013, poté co byla shledána vinnou z „šíření protiislámské propagandy a jednání ohrožujícího státní bezpečnost“.

 

Během pobytu ve vězení Maryam vyhlásila hladovku na protest proti neposkytování lékařské péče. 6. června se sice dostala do nemocnice, soud ji však záhy poslal zpátky a její žádost o přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů byla zamítnuta.

 

Přestože je v současné době na svobodě, trpí Maryam problémy se srdcem vyžadujícími neustálou odbornou péči. Kvůli špatným podmínkám ve vězení se také potýká s depresemi. Zatímco můžeme být vděční za křesťančino propuštění, stále potřebuje modlitby za zdraví a duševní pohodu. Kéž ji Bůh posiluje a povzbuzuje, když už je opět v péči lékařů a zvyká si na život na svobodě.

 

Dodatek: Amin Nader Afšar, íránský bratr v Kristu, byl nedávno propuštěn na kauci. V červenci letošního roku byl Amin odsouzen k patnácti letům odnětí svobody. Jeho dva přátelé obvinění společně s ním, pastor Viktor Bet Tamraz a Hadi Asgari, dostali každý deset let. V současné době zůstává ve vězení už jen Hadi. Modlíme se, aby byl i on propuštěn na kauci a aby všichni tři uspěli se svým odvoláním.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury, která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.
Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Richard Wurmbrand: Vítězná víra

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.