Aktuálně

 

09. 12. 2009

Aktualizace: Církevní vedoucí v čínském Fu-šanu odsouzeni k odnětí svobody

 

 
Wang Siao-kuang a Jang Žung-li při křtech. Fotografie: ChinaAid

Pět vedoucích představitelů domácího společenství v čínském Fu-šanu, kteří byli 25. září zadrženi (bez zatykače), bylo 25. listopadu po dvanáctihodinovém přelíčení odsouzeno k odnětí svobody. Přelíčení se směli zúčastnit pouze čtyři rodinní příslušníci a advokáti mohli v rámci přípravy na soud prostudovat pouze 50 stran z celkem tisícistránkového spisu plného „důkazních materiálů“. Jang Žung-li byla nakonec odsouzena k sedmi letům odnětí svobody za „nezákonné obsazení zemědělské půdy“ a „narušování pořádku ve veřejné dopravě srocováním osob“. Wang Siao-kuang, Jang Süan a Cchuej Ťia-sing obdrželi tresty v rozmezí od tří do čtyř let za „nezákonné obsazení zemědělské půdy“, Čang Chua-mej dostal čtyři roky rovněž za „narušování pořádku ve veřejné dopravě srocováním osob“. Jang Žung-li a Wang Siao-kuang vedli společenství ve Fu-šanu více než třicet let. Skupina tvoří součást místní sítě domácích sborů s celkem 50 tisíci členy.

 

30. listopadu bylo dalších pět církevních vedoucích odsouzeno ke dvěma letům převýchovy prací. Všech pět – Li Šuang-pching, Jang Chung-čen, Jang Cchaj-čen, Kao Čchin a Čao Kuo-aj – bylo obviněno ze „shromažďování osob s cílem narušení veřejného pořádku“, poté co zorganizovali modlitební setkání pro tisíc účastníků. Shromáždění bylo reakcí na útok na jejich sbor, do kterého se letos v září zapojilo více než 400 příslušníků vojenské policie. Jang Cchaj-čen, manželce uvězněného církevního vedoucího, policisté při jednom surovém výslechu vyrazili zub; její zdraví je v současné době velmi chatrné. (Zdroj: ChinaAid)

 

Modlete se, aby Bůh čínské bratry a sestry i s jejich rodinami v tomto obtížném období zachovával. Modlete se za stažení obvinění a propuštění vedoucích. Vyprošujte členů společenství také povzbuzení, aby se nepřestali scházet k bohoslužbám.

 

Zmíněnému společenství můžete pomoci také formou příspěvku na Fond na právní obhajobu (Legal Defense Fund) Hlasu mučedníků. Fond slouží k financování výloh advokátů zastupujících křesťany uvězněné pro svou víru a umožňuje zvýšit jejich šance na spravedlivý proces, případně na snížení trestu. Advokáti navíc často mívají nadstandardní přístup k vězňům – i v případech, kdy je toto privilegium odpíráno nejbližším rodinným příslušníkům. Mohou jim donést základní potraviny a oblečení a znepokojené příbuzné informovat o jejich stavu.

 

Více informací o pronásledování čínských věřících naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.