Aktuálně

 

15. 12. 2009

Aktualizace: Soudce zrušil rozsudek týkající se „nenávistného projevu“ kanadského pastora

 

 

3. prosince ddělení královniny lavice (Queen's Bench) soudu v kanadské provincii Alberta zrušilo rozhodnutí Albertské komise pro lidská práva (Alberta Human Rights Commission, AHRC) z prosince 2007, podle kterého dopis Stephena Boissoina otištěný v místních novinách porušoval provinční zákon proti šíření nenávisti. Soudce E. C. Wilson konstatoval, že se Lori Andreachuková, předsedkyně komise AHRC, dopustila celé řady chyb a rozhodl, že nařízení, podle kterého měl Boissoin zaplatit 5 000 dolarů a zdržet se „hanlivých poznámek“ na adresu homosexuálů, není možné prosazovat, neboť je „nezákonné a protiústavní“.

 

Soudce označil Boissonovy poznámky za „nepříjemné, urážlivé, šokující, dětinské, nesmyslné a hanlivé“, nicméně nepovažuje je za nenávistné nebo extrémní a v dopise se podle jeho názoru nevyskytovalo nic, co by nabádalo obyvatele Alberty k diskriminaci homosexuálů v oblastech spadajících do jeho jurisdikce. Podle poslední zprávy se Darren Lund, který podal na Boissoina žalobu, stále rozhoduje, zda se proti novému rozsudku odvolá.

 

V rámci dalšího soudního sporu týkajícího se svobody náboženského vyznání se křesťanská organizace Christian Horizons (pomáhající osobám s poruchami vývoje) odvolala proti rozsudku soudu pro lidská práva v Ontariu (Ontario Human Rights Tribunal, OHRT). Odvolací řízení proběhne ve dnech 15. – 17. prosince. Soudci z OHRT dospěli k závěru, že křesťanská organizace porušila práva své bývalé zaměstnankyně, Connie Heintzové, když s ní rozvázala pracovní poměr na základě zjištění, že je Heintzová lesbička. Organizaci Christian Horizons bylo nařízeno, aby Heintzové vyplatila 23 000 dolarů jako náhradu ušlé mzdy a přestala vyžadovat po zaměstnancích podpis prohlášení, že budou dodržovat explicitně křesťanský morální kodex.

 

Děkujte Bohu, že byl rozsudek v procesu se Stephenem Boissoinem zrušen. Proste Pána, aby obdařil věřící zapojené do procesu s organizací Christian Horizons Kristovou vytrvalostí, když se hlásí ke svému přesvědčení. Modlete se, aby Kanada chránila náboženskou svobodu svých občanů.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.