Aktuálně

 

28. 12. 2009

Radikální muslimové zdemolovali církevní budovu v Indonésii

 

 
Zničená budova kostela sv. Alberta (AsiaNews)

Zástup čítající přibližně 1 000 muslimů napadl rozestavěnou církevní budovu v regenství Bekasi nedaleko Jakarty (hlavní město Indonésie). 17. prosince o půlnoci muslimové vybavení transparenty a kanystry s benzínem pěšky a na kolech dorazili ke kostelíku společenství sv. Alberta a vtrhli dovnitř. Podle očitého svědka vandalové křičeli: „Zničte to! Zničte to všechno! Udělejte z kostela mešitu!“ Muslimové poškodili stavební materiál, rozbili osvětlení, pokáceli nedávno vysazené stromy a nakonec budovu zapálili. Při útoku nebyl nikdo zraněn, škody na majetku však dosáhly výše 60 milionů rupií (přibližně 120 tisíc korun). Místní křesťané měli v plánu využít téměř dokončený kostel již na vánoční mši. Po útoku vedoucí stavebního výboru prohlásil: „Navzdory tomuto útoku nemáme strach. Budeme pokračovat, dokud [kostel] nedostavíme.“ (Zdroje: AsiaNews, Union of Catholic Asian News)

 

Modlete se, aby se tito věřící nenechali zastrašit, ale i nadále pevně spočívali v Kristově radosti a spoléhali na jeho zaopatření. Přimlouvejte se, aby v jejich srdcích letos o Vánocích zavládl skutečný pokoj. Proste, aby svatý Duch dodal indonéským křesťanům smělost ke sdílení Boží pravdy (Skutky 1,8). Vlastní modlitbu za indonéské křesťany můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Hall).

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou křesťané v Indonésii vystaveni, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.