Aktuálně

 

12. 01. 2010

Muslimové v Pákistánu napadli křesťanskou rodinu

 

 

Zástup muslimů v pákistánském Islámábádu 28. prosince surově napadl křesťanského muže trpícího schizofrenií a jeho rodinu. Dvaatřicetiletý Shumail Aleem byl obviněn z rouhání, poté co v rozhovoru s jiným křesťanem poznamenal, že v nedalekém obchodě nepouštějí v televizi film, protože muslimové slaví svátek Ashura. (V tento den šíitští muslimové truchlí nad smrtí Muhammadova vnuka, zatímco sunnitští muslimové si připomínají údajný půst Mojžíše, který měl být vyjádřením vděčnosti za vysvobození Izraelitů z Egypta.) Přestože Shumail svou poznámkou zjevně podpořil rozhodnutí majitele obchodu žádný film nepouštět, majitel (Naveed) začal Shumaila mlátit a dožadoval se vysvětlení, proč zneuctil jméno Muhammadova vnuka.

 

Když se Shumailovi ten den vrátili domů, zjistili, že jim někdo rozházel část věcí kolem domu. Od souseda se dozvěděli, že se po Shumailovi sháněla skupina přibližně dvaceti mužů v doprovodu několika policistů, protože jej Naveed nařkl z rouhání. Když Shumailův otec Mansoor dovedl syna na policejní stanici, aby záležitost kolem obvinění vyjasnili, napadlo je nejméně deset rozlícených muslimů, kterých se na místě nakonec shromáždilo více než sto. Shumailova sestra Elishba (20) se je snažila bránit, útočníci ji však udeřili do hlavy kovovou tyčí. Muslimové dívku nepřestali mlátit ani poté, co upadla do bezvědomí, přičemž jí zlomili nohu. Zranění způsobili také Mansoorově ženě, švagrové a dalšímu synovi, Shazirovi. Zbili také Shazirovu ženu, které navíc vytrhli z náruče malou dcerku a hodili ji na zem. Dítě neutrpělo žádné vážné zranění. Elishba se při lékařském ošetření probrala z bezvědomí, podle posledních zpráv však stále trpí intenzivními bolestmi. Členové skupiny údajně podplatili lékaře, aby nezveřejňovali zprávu o jejím stavu a také policisty, aby příbuzné donutili stáhnout obvinění a vyrovnat se mimosoudně. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za uzdravení všech zraněných. Přimlouvejte se za spravedlivé vyřešení případu místními orgány. Proste Boha, aby chránil tuto rodinu a další křesťany v oblasti.

 

Více informací o pronásledování, kterému čelí křesťané v Pákistánu, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.