Aktuálně

 

13. 01. 2010

Íránská křesťanka zadržena, odsouzena k domácímu vězení

 

 

16. prosince v ranních hodinách příslušníci íránské státní bezpečnosti násilím pronikli do domu Hamideh Najafi v Mašhadu, zabavili jí osobní věci (včetně několika knih, CD a ručně kreslených portrétů Ježíše Krista) a křesťanku zadrželi. Při výslechu se od ní snažili získat jména dalších křesťanských evangelistů v Íránu. Navíc požadovali, aby se Hamideh zřekla své víry a vrátila se k islámu. Když odmítla, policisté si předvolali do zadržovacího centra jejího manžela, zavázali mu oči a Hamideh varovali, že muže zmlátí, pokud nepodepíše prohlášení, že je psychicky narušená. Hamideh údajně nátlaku podlehla a prohlášení podepsala. Policisté následně vyjednali soudní přelíčení na 30. prosince. Křesťanka se před porotou objevila jen krátce, bez možnosti konzultace s právníkem. Přestože proti ní nebyla vznesena žádná oficiální obvinění, byla odsouzena ke třem měsícům domácího vězení a nařčena ze spáchání „politického“ zločinu tím, že kontaktovala pracovníky zahraniční křesťanské televizní sítě.

 

Zatímco byla zadržována, její desetiletá dcera Hadi byla umístěna do pečovatelského ústavu. Po vynesení rozsudku bylo vydáno nařízení, aby byla dívka kvůli údajnému duševnímu stavu své matky vychovávána nevlastními rodiči. S přihlédnutím k infekčnímu onemocnění ledvin a močového měchýře, kterým Hadi trpí, byla prozatím ponechána v péči matky, policisté však manžele upozornili, že pokud budou trvat na své křesťanské víře a hovořit o ní na veřejnosti, Hadi jim bude okamžitě odebrána a umístěna do pečovatelského ústavu natrvalo. (Zdroj: Farsi Christian News Network)

 

Vyprošujte Hamideh sílu během období tráveného v domácím vězení. Proste Boha, aby celou rodinu ochraňoval a dával jí smělost ke zvěstování svého jména navzdory tomuto silnému tlaku. Modlete se za uzdravení Hadi a také za to, aby mohla zůstat s rodiči.

 

Více informací o pronásledování íránských křesťanů naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.