Aktuálně

 

26. 01. 2010

Vietnamský křesťan přinucen zapřít svou víru

 

 
Sung Cua Po (fotografie: Compass Direct)

Křesťanští manželé z vietnamské osady Ho Co, Sung Cua Po a Hang thi Va, jsou od Sungovy konverze ke křesťanství v listopadu 2009 vystaveni systematickému týrání a výhrůžkám. 1. prosince je policisté zadrželi a zmlátili, poté co krátce předtím navedli místní obyvatele, aby je společně s několika dalšími křesťanskými rodinami uráželi a házeli po nich kameny. Policisté údajně udeřili Sunga do hlavy a do zad více než sedmdesátkrát. Následně byla křesťanům vyměřena pokuta ve výši 8 milionů dongů (přibližně 8 000 korun) a jednoho vepříka o váze alespoň 16 kilogramů. Kromě toho policisté Sungovi zabavili mobilní telefon a motocykl.

 

15. prosince policisté odvedli manžele k příbuzným, kteří na ně intenzivně naléhali, aby se své křesťanské víry zřekli. Když policisté pohrozili, že Sunga umlátí k smrti a zabaví mu majetek – čímž by rodinu přivedli do naprosto zoufalé situace – Sung podepsal prohlášení, že se své víry vzdává. Od té doby na něj policisté, příbuzní i členové místních klanů nepřestávají vyvíjet nátlak. 13. února má Sung dokázat upřímnost svého obrácení od křesťanství obětováním předkům. (Zdroj: Compass Direct)

 

Proste Boha, aby vyzbrojil Sunga svým svatým Duchem, aby mohl zůstat pevný ve víře, navzdory intenzivnímu tlaku a výhrůžkám. Vyprošujte ochranu Sungovi, Hang a jejich dětem, stejně jako ostatním křesťanským rodinám v jejich vesnici. Modlete se, aby Vietnam respektoval svobodu náboženského vyznání všech svých občanů. Podporu této rodině můžete vyjádřit zveřejněním vlastní modlitby na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou křesťané ve Vietnamu vystaveni, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.