Aktuálně

 

27. 01. 2010

Aktualizace: Zprávy o údajném zmizení křesťanského advokáta v Číně

 

 
Gao Zhisheng s rodinou (fotografie: ChinaAid)

Od poloviny prosince 2009 se šíří neověřené zprávy o stavu Gao Zhishenga, křesťanského obhájce lidských práv, dlouhodobě pronásledovaného státními orgány. Policista, který Gaa poprvé zadržel v únoru 2009, nedávno jeho bratru Zhiyiovi řekl, že se Gao 25. září „ztratil na procházce“. Je to vůbec poprvé, co nějaký představitel čínského režimu naznačil, že by se Gao již nemusel nacházet ve vazbě, a posílil tak obavy o možném zhoršení jeho zdravotního stavu. Některé nepotvrzené zprávy dokonce naznačují, že Gao mohl ve vězení zemřít na následky surového týrání. Čínské orgány se nicméně odmítly k místu jeho současného pobytu oficiálně vyjádřit. Bob Fu, prezident ChinaAid (partnerská organizace Hlasu mučedníků) komentoval aktuální situaci následovně: „Máme všechny důvody čínské orgány podezírat, že zatajují nějaké velmi závažné skutečnosti. Rodina má plné právo vědět, co se s Gaem stalo. Je nepravděpodobné, že by se vězeň v zařízení se zvýšenou ostrahou ‚ztratil na procházce‘, aniž by se jednalo o snahu zatajit skutečný stav.“

 

Gaova žena byla zprávou o manželově údajném zmizení viditelně šokovaná a jeho dcera Gege je bledá a již několik měsíců kvůli obavám o otce trpí chronickou únavou. Když se bezprostředně před Vánoci doslechla, že by otec mohl být mrtev, zhoršil se její zdravotní stav natolik, že si vyžádal hospitalizaci. Podle poslední zprávy je ošetřována v nemocnici v New Yorku. (Zdroj: ChinaAid)

 

Modlete se za získání informací o tom, kde se Gao v současné nachází a také za zodpovědné řešení situace čínskými orgány. Modlete se, aby Gaova rodina důvěřovala Pánu, že je bude udržovat, posilovat a potěšovat. Solidaritu s Gaem a jeho rodinou můžete vyjádřit podpisem petice na stránkách www.freegao.com.

 

Více informací o pronásledování čínských křesťanů naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.