Aktuálně

 

27. 01. 2010

Aktualizace: Zprávy o údajném zmizení křesťanského advokáta v Číně

 

 
Gao Zhisheng s rodinou (fotografie: ChinaAid)

Od poloviny prosince 2009 se šíří neověřené zprávy o stavu Gao Zhishenga, křesťanského obhájce lidských práv, dlouhodobě pronásledovaného státními orgány. Policista, který Gaa poprvé zadržel v únoru 2009, nedávno jeho bratru Zhiyiovi řekl, že se Gao 25. září „ztratil na procházce“. Je to vůbec poprvé, co nějaký představitel čínského režimu naznačil, že by se Gao již nemusel nacházet ve vazbě, a posílil tak obavy o možném zhoršení jeho zdravotního stavu. Některé nepotvrzené zprávy dokonce naznačují, že Gao mohl ve vězení zemřít na následky surového týrání. Čínské orgány se nicméně odmítly k místu jeho současného pobytu oficiálně vyjádřit. Bob Fu, prezident ChinaAid (partnerská organizace Hlasu mučedníků) komentoval aktuální situaci následovně: „Máme všechny důvody čínské orgány podezírat, že zatajují nějaké velmi závažné skutečnosti. Rodina má plné právo vědět, co se s Gaem stalo. Je nepravděpodobné, že by se vězeň v zařízení se zvýšenou ostrahou ‚ztratil na procházce‘, aniž by se jednalo o snahu zatajit skutečný stav.“

 

Gaova žena byla zprávou o manželově údajném zmizení viditelně šokovaná a jeho dcera Gege je bledá a již několik měsíců kvůli obavám o otce trpí chronickou únavou. Když se bezprostředně před Vánoci doslechla, že by otec mohl být mrtev, zhoršil se její zdravotní stav natolik, že si vyžádal hospitalizaci. Podle poslední zprávy je ošetřována v nemocnici v New Yorku. (Zdroj: ChinaAid)

 

Modlete se za získání informací o tom, kde se Gao v současné nachází a také za zodpovědné řešení situace čínskými orgány. Modlete se, aby Gaova rodina důvěřovala Pánu, že je bude udržovat, posilovat a potěšovat. Solidaritu s Gaem a jeho rodinou můžete vyjádřit podpisem petice na stránkách www.freegao.com.

 

Více informací o pronásledování čínských křesťanů naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.