Aktuálně

 

07. 02. 2010

Smrt křesťanky v eritrejském zadržovacím centru

 

 

Jedenačtyřicetiletá Hana Hagos Asgedom, členka společenství Asabe Rhema, 24. ledna zemřela na srdeční selhání v eritrejském vojenském táboře Alla. Hana byla po svém zatčení v roce 2007 tři roky zadržována ve vojenském táboře Wi'a, do Alla byla přemístěna před sedmi měsíci, když byl tábor Wi'a zrušen. Po příjezdu do nové věznice obdržela Hana poslední nabídku, aby se zřekla své víry, a po jejím odmítnutí byla umístěna na samotku. Krátce před smrtí byla údajně zmlácena kovovou tyčí za to, že odmítla „vrchnímu veliteli tábora uvařit kávu“ – podle místních křesťanů se ve skutečnosti jednalo o sexuální nabídku. Později se vrátila do cely, kde byla znovu týrána a nakonec zemřela.

 

21. ledna byl propuštěn na svobodu eritrejský pastor Habtom Tewelde (55), vedoucí Církve plného evangelia (Full Gospel Church), zadržovaný od roku 2008. Údajně byl propuštěn kvůli zdravotním komplikacím spojeným s cukrovkou. Při propouštění si vyslechl varování, aby nepokračoval ve svých křesťanských aktivitách. (Zdroj: Open Doors USA)

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad ztrátou Hany. Proste, aby její věrný život a svědectví byly příkladem pro ostatní Eritrejce, kteří jsou kvůli své víře vystaveni zkouškám. Děkujte Pánu za propuštění pastora Tewelda. Proste Boha, aby jej během zotavování z pobytu ve vazbě potěšoval a uzdravoval.

 

Více informací o trpících křesťanech v Eritreji naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.