Aktuálně

 

08. 02. 2010

Vypálení dvou církevních budov v Indonésii

 

 
Logo denominace Huria Kristen Batak Protestan Church

Patrně muslimští radikálové 22. ledna vypálili dvě rozestavěné církevní budovy v osadě Sibuhuan v indonéské provincii Severní Sumatra. Stovky muslimů z okolí dorazily na místo na motocyklech a vypálily modlitebnu společenství Huria Kristen Batak Protestan Church (HKBP), načež se vypravily k nedaleké budově letničního společenství, kterou vypálily rovněž. Členové HKBP se na místě scházeli k bohoslužbám již od 70. let. V roce 1981 postavili provizorní přístřešek a v roce 2009 začali stavět novou budovu. Když se muslimští vedoucí dožadovali ukončení prací kvůli chybějícímu stavebnímu povolení, křesťané souhlasili – přestože se o schválení stavebního povolení jednalo již pět let. Poté co místní muslimové přišli s požadavkem demolice rozestavěné budovy, křesťané začali 13. ledna stavbu rozebírat, zástup je však nenechal práce dokončit a stavbu zapálil. Podle poslední zprávy orgány hledají pro křesťany vhodné místo, kde by mohli začít stavět znovu. Mezitím mají společenství údajně v plánu pořádat bohoslužby v soukromých bytech věřících. (Zdroj: Compass Direct)

 

Vzdejte Pánu chválu, že při útocích nebyl nikdo zraněn. Modlete se, aby si křesťané mohli brzy postavit nové modlitebny. Proste také za to, aby se indonéští věřící navzdory násilnostem s důvěrou odevzdávali Kristu a bez váhání kázali evangelium (2. Timoteovi 1,7–15).

 

Více informací o nelehkém údělu indonéských křesťanů naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.