Aktuálně

 

13. 02. 2010

Laoští křesťané vyhnáni ze svých domovů

 

 

Přibližně stočlenná skupina policistů a vesničanů v lednu vyhnala 48 křesťanů z jejich domovů v osadě Katin v laoské provincii Saravan. Věřící, kteří se shromáždili k nedělní bohoslužbě, byli pod pohrůžkou zastřelení vyhnáni ze své modlitebny na pole. Policisté poté z 11 domů patřících křesťanům ukradli osobní věci, šest domů bylo později zcela zničeno. Jednomu z věřících také zabavili vepříka v hodnotě šestitýdenní mzdy. Když se křesťané odmítli své víry vzdát, byli přinuceni jít pěšky šest kilometrů za vesnici, kde byli zanecháni na okraji silnice. Kolem osady byly rozmístěny policejní hlídky, aby se křesťané nemohli vrátit domů a vzít si alespoň cennosti. Podle poslední zprávy věřící přespávají v džungli se zásobami sotva dostačujícími k přežití.

 

Křesťanská komunita v osadě Katin čelí pronásledování již několik let. V červenci 2008 bylo 17 křesťanských rodin zatčeno a vyzváno k zapření své víry. Členové deseti rodin prohlášení podepsali a mohli se vrátit domů, ostatní byli vyhnáni. Sedm vyhoštěných rodin se nakonec rovněž podrobilo a po podpisu formulářů, ve kterých se křesťané své víry zřekli, se mohli vrátit zpátky do vesnice. Podle poslední zprávy se někteří z nich začali znovu scházet k modlitbám a bohoslužbám. (Zdroj: Compass Direct)

 

Proste Boha, aby ochraňoval a zaopatřoval všech 48 křesťanů, kteří byli z vesnice vyhnáni. Modlete se, aby rostli ve víře. Přimlouvejte se za věřící, kteří se své víry zřekli, aby se obraceli k Ježíši a hledali u něj sílu a odvahu. Modlete se, aby policisté i ostatní vesničané přestali pronásledovat křesťany v osadě Katin a respektovali svobodu náboženského vyznání.

 

Více informací o pronásledování, kterému křesťané v Laosu čelí, naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.