Aktuálně

 

28. 02. 2010

Další íránští křesťané zadrženi, jiní dva propuštěni na svobodu

 

 
Reverend Wilson Issavi (fotografie FCNN)

V uplynulých týdnech byli zadrženi další íránští věřící, mezi nimi také reverend Wilson Issavi ze Syrské evangelikální církve v Kermánšáhu. Policisté pastora zatkli 2. února při návštěvě jedněch manželů nedaleko Isfahánu. Společně s pastorem byli zadrženi i oba manželé a další žena, rovněž na návštěvě. Před měsícem policisté prohledali pastorovi v jeho nepřítomnosti byt a zabavili mu osobní věci, kromě toho také zapečetili modlitebnu.

 

16. února byli zatčeni další křesťanští manželé (konvertité od islámu) ve městě Karadž. Žena byla po dvou dnech propuštěna, manžel však stále zůstává ve vazbě, údajně na základě obvinění z „proselytismu“.

 

Mezitím se dostali na svobodu dva íránští křesťané zadržení ve městě Šíráz 11. ledna. Oba věřící, konvertité od islámu, byli propuštěni na kauci. Za zbývajících pět křesťanů, kteří jsou stále zadržováni, je požadováno složení vyšší částky. Propuštění křesťané navíc museli předložit pracovní smlouvy s údaji o výši mzdy a byli varováni, že jim bude výplata mezd pozastavena nebo snížena, pokud se zjistí, že stále přidělávají problémy. (Zdroje: Middle East Concern, Farsi Christian News Network)

 

Modlete se, aby všichni zadržení prožili Ježíšovu blízkost a posílení ve víře. Modlete se za jejich propuštění, aby se mohli znovu shledat se svými rodinami. Modlete se, aby je po propuštění nečekalo další obvinění nebo podobné formy protivenství. Modlete se, aby se křesťanští konvertité od islámu mohli v Íránu bez obav společně scházet. Modlete se, aby íránští představitelé jednali spravedlivě a se soucitem; vyprošujte jim vedení k následování Ježíše.

 

Více informací o trpící církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.