Aktuálně

 

14. 03. 2010

Masakr křesťanů v nigerijském spolkovém státě Plateau

 

 
Fotografie: Christian Solidarity Worldwide

7. března zahájili místní muslimové sérii útoků, při kterých zabíjeli křesťany ve třech zemědělských osadách Dogo Nahawa, Zot a Rastat v nigerijském spolkovém státě Plateau nedaleko Jos. Muslimští útočníci, patřící k etnické skupině Fulů, při incidentech zavraždili několik set křesťanů, včetně mnoha žen a dětí. Většina věřících patřila k etnické skupině Berom. „Uprostřed noci nás probudila střelba, a než jsme zjistili, co se děje, naše domy zachvátily plameny a [muslimové] zaútočili na místní obyvatele,“ uvedl jeden z přeživších. Muslimové běsnili uvnitř domů za neustálého pokřikování „Alláhu Akbar“ a napadali přitom křesťany noži a mačetami. Domy nakonec zapálili, přibližně 75 jich lehlo popelem. Podle dostupných odhadů přišlo při násilnostech o život přibližně 500 osob.

 

Útok je zatím posledním incidentem v sérii náboženských střetů v tomto spolkovém státě. Přestože je obyvatelstvo Nigérie téměř rovnoměrně rozděleno na křesťany a muslimy, spolkový stát Plateau je převážně křesťanský. Muslimská menšina se dlouhodobě snaží získávat do svého vlastnictví další a další pozemky, čímž přispívá k nárůstu napětí mezi oběma skupinami. (Zdroje: Compass Direct, Christian Solidarity Worldwide)

 

Modlete se za všechny, kdo se v souvislosti s útoky ocitli ve značně nepřehledné situaci, aby vzhlíželi k Bohu veškeré útěchy a hledali u něj sílu a pokoj (2. Korintským 1). Modlete se, aby násilí neplodilo další násilí, ale aby křesťané projevovali Ježíšovu lásku a slitování. Modlete se, aby Bůh naplnil celou Nigérii svým pokojem. Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s trpícími obyvateli Nigérie a po celém světě, můžete vyvěsit také na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o trpících křesťanech v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.