Aktuálně

 

28. 03. 2010

Somálský křesťan zavražděn; jinému věřícímu byl vypálen dům

 

 
Vypálený dům (Fotografie: Compass Direct)

Členové somálské povstalecké skupiny al-Šabáb 15. března vypátrali a zavraždili vedoucího podzemní církve v osadě Mahaday. Madobe Abdi jim již v minulosti jednou uprchl, když se jej letos 2. března pokusili unést. Jedná se o další incident ze stále se rozrůstající řady případů křesťanů zavražděných islamistickými radikály, tento byl však výjimečný, neboť obětí nebyl konvertita od islámu. Madobe byl sirotek, odmala vychovávaný jako křesťan.

 

Minulý měsíc na předměstí Mogadišu patrně členové polostátního Svazu islámských soudů zapálili dům jiného člena podzemní církve, kterého podezírali z opuštění islámu. Když se rozzuření radikálové dozvěděli, že se uvnitř domu ve čtvrti Hamarwien nachází Bible a křesťanské letáky, 17. února do něj vtrhli. Mělo se jednat o varování pro všechny, kdo se opováží přechovávat jakoukoli křesťanskou literaturu. Vetřelci dům před zapálením zcela vyplenili. Místní obyvatelé se snaželi plameny uhasit, nakonec však dům zůstal v neobyvatelném stavu. „Viděl jsem, jak z domu stoupá dým, a když jsem vyběhl ven, všiml jsem si, jak z něj vycházejí dva muži s kbelíkem benzínu,“ vypovídal soused. „Jeden z nich vykřikoval ‚Alláhu Akbar! Alláhu Akbar!‘, načež nastoupili do přistaveného automobilu a odjeli.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad Madobeho ztrátou. Vyprošujte bezpečí ostatním somálským věřícím, kteří slouží Bohu. Modlete se, aby pachatelé násilností na křesťanech v Somálsku činili pokání a obrátili se k víře v Ježíše.

 

Více informací o utrpení somálských věřících naleznete na stránce Somalia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.