Aktuálně

 

27. 04. 2010

Zatýkání a věznění křesťanů v Íránu

 

 
Daniel Šahrí (Fotografie: FCNN)

Devatenáctiletý křesťan Daniel Šahrí zůstává od svého zadržení v íránském Isfahánu stále ve vazbě. 11. dubna neuniformovaní zástupci ministerstva informací dorazili do Danielova bytu a předstírali, že mají doručit nějaký dopis. Jakmile jim příbuzní otevřeli dveře, vtrhli dovnitř. Po zjištění, že Daniel není doma, zabavili představitelé ministerstva jeho osobní věci, včetně počítače, DVD přehrávače, DVD a CD, mobilního telefonu a několika knih. Danielova sestra mu následně musela zavolat a požádat jej, aby přijel domů. Po příjezdu jej úředníci zatkli a odvezli na neznámé místo. 14. dubna mohl Daniel konečně kontaktovat své rodiče (oba jsou nevidomí a fyzicky postižení) a informovat je, že byl obviněn z „publikování lží a urážek muslimské víry“. Také uvedl, že je zadržován ve věznici v Dastgardu.

 

14. dubna byl zatčen pastor domácího společenství ve svém bytě v Karaji, ve kterém se přibližně deset mladíků nedávno obrácených ke křesťanství sešlo ke společnému obecenství a studiu Bible. (Policisté v minulosti již jednou uskutečnili v pastorově bytě razii.) Úředníci v civilu, kteří se představili jako zástupci ministerstva informací, pozatýkali všechny přítomné a přinutili je vyplnit formuláře, ve kterých museli vysvětlit, jak se stali křesťany a kdo je pokřtil. Mladíkům bylo oznámeno, že se účastnili nelegálního shromáždění a že budou v nejbližších dnech předvoláni k dalšímu výslechu. Pastor Bahnam Irani byl napaden a převezen na neznámé místo. Později ten samý den zástupci ministerstva navštívili Bahnamův byt ještě jednou a zkonfiskovali celou řadu jeho osobních věcí, včetně fotografií, fotoaparátů, počítačů, Biblí a další křesťanské literatury. Před pěti lety byl Bahnam zatčen a obviněn z podobné trestné činnosti; ve vězení tehdy strávil více než měsíc. (Zdroj: Farsi Christian News Network)

 

Vyprošujte Danielovi a Bahnamovi pevné zdraví a modlete se také za jeho bezpečí. Modlete se, aby veškerá vznesená obvinění byla zrušena a aby byli oba křesťané brzy propuštěni na svobodu. Modlete se, aby nárůst pronásledování doprovázel nárůst smělosti íránských věřících (Skutky 4,29–31).

 

Více informací o pronásledování v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.