Aktuálně

 

30. 05. 2010

Pákistánská dívka znásilněna, rodina přinucena uprchnout z domova

 

 

Pákistánský křesťan Zafar Masih i se svou rodinou uprchl z převážně muslimského města Nai Abadi Tatlay Aali v provincii Paňdžáb, poté co 12. května obvinil místního muslima ze zmlácení a znásilnění své dvanáctileté dcery. Nejmenovaná dcera uvedla, že ji osmadvacetiletý podnikatel Alí napadl po cestě do jeho domu, kde pracovala jako pomocnice v domácnosti. Zafar se okamžitě vypravil podat žalobu na policejní stanici, nicméně vrchní komisař mu odmítl vyhovět a vyvíjel na něj nátlak, aby žalobu stáhl. Vlivný místní politik společně s největším majitelem pozemků v oblasti, Imtiyazem Kharralem, mu od té doby vyhrožovali, že ho zmrzačí nebo zabijí. Zafar však navzdory silnému tlaku žalobu stáhnout odmítl. Inspektor popřel, že by se dopustil pomýlení a prohlásil, že odmítl žalobu přijmout ve snaze chránit čest znásilněné dívky. Místo toho doporučil, aby se zúčastněné strany pokusily vyřešit spor na veřejném shromáždění. Na setkání uspořádaném na Imtiyazově farmě 13. května však křesťanům nebylo dovoleno ani promluvit. Zafarovi bylo jednostranně oznámeno, že musí obvinění ze znásilnění stáhnout, jinak bude vyhnán z osady, společně se všemi místními křesťanskými rodinami.

 

Většinu křesťanů v této části Pákistánu tvoří stavební dělníci, popeláři a sluhové v domácnostech pracující za denní mzdu. „Moje nejstarší dcera pracovala jako služebná, měsíčně si vydělala 500 rupií (přibližně 120 korun),“ uvedl Zafar. „Dokonce i psi si tady v Pákistánu žijí lépe než křesťané.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Vyprošujte Zafarově dceři uzdravení a život naplněný Božím milosrdenstvím. Proste Boha, aby ji v tomto období zachovával a zaopatřoval celou rodinu. Modlete se, aby uprostřed utrpení zůstávala pevná ve víře (1. Petrův 5,8–10). Modlete se za rovnost a spravedlnost pro křesťany v Pákistánu. Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s trpící rodinou, můžete vyvěsit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o nelehkém údělu pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.