Aktuálně

 

01. 06. 2010

Aktualizace: Íránské křesťanky zproštěny viny, manželé propuštěni na kauci

 

 

22. května byly Maryam Rustampoor a Marzieh Amirizadeh – íránské věřící uvězněné v březnu 2009 za své křesťanské aktivity – zproštěny veškerých obvinění. Marzieh nadšeně děkovala všem, kdo se za ně modlili. „Jsme nesmírně vděčné každému, kdo se za nás modlil. Nepochybuji o tom, že Bůh vyslyšel modlitby svého lidu.“ Obě ženy v den svého propuštění okamžitě emigrovaly v reakci na varování íránských soudců, že jakékoli další křesťanské aktivity pro ně budou mít vážné následky. Podle dostupných zpráv již v bezpečí dorazily do jiné země. „Doufáme, že se časem budeme sdílet o tom, čím nám Pán umožnil projít, abychom zviditelnily potřeby a příležitosti íránské církve,“ prohlásila Maryam. „Nicméně v tuto chvíli se chceme nějakou dobu modlit a hledat Pána, abychom poznaly jeho vůli.“

 

Křesťanští manželé zadržení v únoru 2010 během razie ve svém domě v Isfahánu byli propuštěni po složení vysoké kauce. Reyhaneh se ocitla na svobodě 16. května, její manžel Hamid o tři dny později. Znovu se shledali se svými dospívajícími syny a údajně se nacházejí v dobrém zdravotním stavu. Obávají se však, že jejich propuštění je pouze dočasné – čeká je soudní přelíčení. (Zdroje: Elam Ministries, Farsi Christian News Network)

 

Vzdejte Pánu chválu za zrušení obvinění Maryam a Marzieh! Modlete se, aby obě křesťanky i nadále svými životy zvěstovaly Boží dílo. Poděkujte Pánu rovněž za propuštění Reyhaneh a Hamida a jejich shledání s rodinou. Modlete se také za zrušení jejich obvinění. Modlete se, aby vytrvalá víra těchto íránských věřících povzbudila další křesťany žijící v této zemi sužované pronásledováním.

 

Více informací o pronásledování v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.