Aktuálně

 

09. 06. 2010

Hlas mučedníků 2/2010

 

 

„Chin“ cestoval celou noc. Před úsvitem překročil řeku Tumen a na druhém břehu vstoupil do své vlasti, Severní Koreje. Vojáci, kteří hlídali oba břehy, jeho kroky nezaslechli. A tak jim unikl i jeden velmi nebezpečný předmět, který měl Chin ukryt ve svém plášti. Byl si dobře vědom toho, že kdyby jej u něho pohraničníci našli, zcela jistě by ho poprava neminula. Přesto se Chin rozhodl s sebou tuto věc vzít.

 

Po deseti dnech se Chin vrátil domů. Jeho manželka a dcera ho přivítaly s oddechnutím a úlevou. Pokud by jejich sousedi pojali podezření, že tajně odešel za hranice, oznámili by to zcela jistě úřadům a Chin by skončil v pracovním táboře, odkud by se již zřejmě nikdy nevrátil.

 

Chinova manželka věděla, jak nebezpečný předmět její manžel přinesl domů. Neměla klid, dokud ho společně neukryli. Ale ani jejich šestnáctiletá dcera nevěděla, co otec domů přinesl. Rodiče jí o tom neřekli ani slovo. Bylo to tak lepší.

 

Když se venku snesla tma, zabalil Chin předmět pečlivě do pytloviny a zakopal jej na vhodném místě na jejich pozemku, kousek od domu. Bylo to již počtvrté, co Chin podnikl tuto riskantní cestu a modlí se, aby mu Bůh daroval ještě alespoň dva takové úspěšné výlety.

 

Když Chin pohlédl na čerstvě zaházenou jámu, kam ukryl nebezpečný předmět, prolétlo mu hlavou, že ani neví, kdy, anebo zda vůbec někdy, bude mít odvahu tento předmět zase vykopat. Dobře si uvědomoval, že když ho bude používat, nebo kdyby jej někomu daroval, mohlo by to vést k naprosté zkáze jeho rodiny. To, co ukrývá Chinův pozemek, jsou výtisky nejnebezpečnější knihy v Severní Koreji – Bible.

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.