Aktuálně

 

26. 06. 2010

Pákistánský křesťanský chlapec nucen k otrocké práci v řetězech

 

 

Jedenáctiletý křesťanský chlapec, kterého před osmnácti měsíci unesl zámožný muslim v osadě Donikay v pákistánském Vazírábádu, zeslábl a onemocněl v důsledku otrocké práce, jejímž vykonáváním by měl splácet rodinný dluh. Rodina Daniše Masiha dlužila Ašrafovi Čimovi 142 000 rupií (přibližně 35 tisíc korun), nicméně uprchla do Islámábádu, poté co jim Ašraf odmítl vyplácet měsíční mzdu, respektive o ni snižovat dlužnou částku. Ašraf od rodiny navíc podloudně vymámil pozemek, přivlastnil si věno Danišovy matky a i v těchto případech odmítl dluh o patřičnou částku ponížit. Ašrafovi se nakonec podařilo rodinu vypátrat a unést malého Daniše. Od té doby je chlapec nucen k otrocké práci, často připoután řetězy – od čtyř hodin ráno do jedenácti večer, bez přestávek. Na každý den dostává jen polovinu malého bochníku chleba. Ašraf se také často snaží Daniše přesvědčovat, aby se obrátil k islámu – slibuje mu, že jej zbaví řetězů, bude mu dávat lepší jídlo a možná dokonce odpustí rodinný dluh, pokud k islámu konvertuje.

 

10. června byl na Ašrafovu farmu vyslán soudní zřízenec, aby zajistil Danišův návrat. Bohatý a vlivný Ašraf však byl o jeho návštěvě informován předem a chlapce ukryl. Od té doby rodině vyhrožoval: „Po tomhle soudním přepadení nedostanete syna zpátky a dluh vám nedopustím.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se, aby se Daniš mohl co nejdříve vrátit k rodině. Proste Boha, aby jej v tomto období chránil a posiloval. Modlete se také za místní křesťany, aby jeho rodinu podporovali a povzbuzovali. Modlete se, aby Ašraf poznal Pána. Modlitbu za Daniše a jeho rodinu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o nelehké situaci pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.