Aktuálně

 

04. 07. 2010

Křesťanský profesor zbit; rodiny přinuceny uprchnout z Pákistánu

 

 

14. června skupina čítající 25 muslimských studentů napadla Samuele Johna, křesťanského profesora na univerzitě v Péšaváru, poté co se odmítl podrobit nátlaku a konvertovat k islámu. Samuel byl napaden při odchodu ze svého domu. Útočníci zmlátili také jeho manželku, která mu přispěchala na pomoc. Oba byli urychleně převezeni do místní nemocnice (Samuel v kritickém stavu), kde jim byla ošetřena zranění. Policisté odmítli o incidentu vydat zprávu. Muslimové údajně Samuelovi stále vyhrožují: „Odejdi z univerzity nebo přijmi islám; pokud se neobrátíš, vyvraždíme tvoji rodinu“. Navzdory nebezpečí Samuel prohlásil: „Jsem křesťan, Ježíš Kristus je můj Spasitel a zaopatřuje mě vším, co potřebuji.“

 

V osadě Danna v provincii Paňdžáb na jihu země muslimští představitelé státní střední školy nedávno nařídili třem studentům osmého ročníku, Sunilovi Masihovi, Shazie Masihové a Nasirovi Naeemu, aby školu opustili, protože se odmítli obrátit k islámu. Nařízení předcházela stížnost rodičů na učitele, který na všechny tři studenty naléhal, aby konvertovali k islámu. Ředitel pod tlakem ostatních učitelů následně rodiče vyzval, aby děti ze školy odhlásili. Všechny tři rodiny uprchly z oblasti. „Policisté nám odmítli pomoci. Jsme bezmocní,“ prohlásil Sunilův otec. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za uzdravení Samuele a jeho manželky. Proste Boha, aby tento manželský pár ve své milosti zmocnil k demonstrování jeho lásky a odpuštění uprostřed protivenství. Vyprošujte zaopatření a vedení rodinám, které byly donuceny uprchnout. Modlete se, aby rodiče nepřestali být smělými Kristovými svědky pro své děti. Modlete se, aby pákistánští křesťané spoléhali na Pánovu sílu a ne na svou vlastní. (2. Korintským 1,8–9).

 

Více informací o pronásledování pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.