Aktuálně

 

18. 07. 2010

Nigerijští muslimové zavraždili osm křesťanů

 

 

Nigerijští muslimové nedávno napadli několik křesťanských vesnic ve spolkových státech Kaduna a Plateau na severu země. 3. července muslimové v osadě Kizachi v Kaduna zavraždili pět věřících, včetně učitelky na základní škole a matky šesti dětí. Kromě toho vypálili pět domů patřících křesťanům. Podle informací místních zdrojů policisté 2. července přestali vesnici chránit, poté co jim nebyly vyplaceny mzdy.

 

Následující večer muslimové vyzbrojení pistolemi a mačetami přepadli osadu Ganawuri nedaleko Jos. O život patrně přišli tři křesťané. Mluvčí speciálních jednotek nigerijské armády (Special Task Force, STF) uvedl, že útočníky byli s největší pravděpodobností pastevci z okolních vesnic ve spolkovém státě Kaduna. STF obdržela před útokem varování a v reakci na něj došlo k přestřelce s útočníky. Jeden z nich byl zastřelen, šest dalších skončilo ve vězení. Zadržení muslimové byli později předáni státní policii k dalšímu vyšetřování.

 

Zmíněnému zatím poslednímu násilnému incidentu předcházel rozsáhlý útok na křesťany, ke kterému došlo 7. března ve městě Jos a při kterém bylo zavražděno přibližně 500 osob, převážně žen a dětí. Odhaduje se, že od zavedení právního řádu šaría v roce 2001 na severu země přišlo o život již mnoho tisíc křesťanů. (Zdroj: International Christian Concern)

 

Modlete se prosím proti dalším násilnostem a nepokojům v Nigérii. Proste Pána, aby obdarovával v moci postavené silou a moudrostí a pomáhal jim situaci řešit. Vyprošujte útěchu všem trpícím. Modlete se, aby si Pán použil svědectví nigerijských věřících k posílení své církve a rozšířil její řady o mnoho nových duší.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.