Aktuálně

 

18. 07. 2010

Nigerijští muslimové zavraždili osm křesťanů

 

 

Nigerijští muslimové nedávno napadli několik křesťanských vesnic ve spolkových státech Kaduna a Plateau na severu země. 3. července muslimové v osadě Kizachi v Kaduna zavraždili pět věřících, včetně učitelky na základní škole a matky šesti dětí. Kromě toho vypálili pět domů patřících křesťanům. Podle informací místních zdrojů policisté 2. července přestali vesnici chránit, poté co jim nebyly vyplaceny mzdy.

 

Následující večer muslimové vyzbrojení pistolemi a mačetami přepadli osadu Ganawuri nedaleko Jos. O život patrně přišli tři křesťané. Mluvčí speciálních jednotek nigerijské armády (Special Task Force, STF) uvedl, že útočníky byli s největší pravděpodobností pastevci z okolních vesnic ve spolkovém státě Kaduna. STF obdržela před útokem varování a v reakci na něj došlo k přestřelce s útočníky. Jeden z nich byl zastřelen, šest dalších skončilo ve vězení. Zadržení muslimové byli později předáni státní policii k dalšímu vyšetřování.

 

Zmíněnému zatím poslednímu násilnému incidentu předcházel rozsáhlý útok na křesťany, ke kterému došlo 7. března ve městě Jos a při kterém bylo zavražděno přibližně 500 osob, převážně žen a dětí. Odhaduje se, že od zavedení právního řádu šaría v roce 2001 na severu země přišlo o život již mnoho tisíc křesťanů. (Zdroj: International Christian Concern)

 

Modlete se prosím proti dalším násilnostem a nepokojům v Nigérii. Proste Pána, aby obdarovával v moci postavené silou a moudrostí a pomáhal jim situaci řešit. Vyprošujte útěchu všem trpícím. Modlete se, aby si Pán použil svědectví nigerijských věřících k posílení své církve a rozšířil její řady o mnoho nových duší.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.