Aktuálně

 

28. 07. 2010

Další smrtící útoky na nigerijské křesťany

 

 

Místní muslimové 17. července napadli převážně křesťanskou osadu Mazzah nedaleko města Jos; při útoku zabili osm lidí a vypálili sedm obytných domů a jeden kostel. Vetřelci vtrhli do vesnice přibližně v půl druhé ráno a začali sporadicky střílet do vzduchu, aby vylákali spící obyvatele z jejich domů. Následně je napadli mačetami, neušetřili ani děti. Sedm lidí bylo zabito na místě, osmý zemřel při převozu do nemocnice. Další tři utrpěli vážná zranění.

 

Reverend Nuhu Dawat z Nigerijské církve Kristovy (Church of Christ in Nigeria) s jedním dítětem uprchl, jeho manželka však přišla o život, stejně jako další dvě děti. Dawatova vnuka Nanfu útočníci střelili do nohy a nechali zemřít v koupelně. Naštěstí jej nalezli policisté a odvezli ho do nemocnice. Rekonvalescence probíhá dobře.

 

Vesničané tvrdí, že přestože přivolaní policisté dorazili včas a mohli násilnosti zastavit, vyčkávali s vjezdem do Mazah až do skončení útoku. Podle aktuálních zpráv v současné době „v oblasti panuje klid, ale situace zůstává napjatá“. Několik obyvatel uprchlo v obavách z dalších násilností.

 

Útoku předcházely střety ve východní Nigérii, při kterých přišlo rovněž o život osm lidí a bylo vypáleno několik budov. Někteří pozorovatelé uvádějí, že násilné útoky jsou důsledkem zneužívání náboženství v boji o moc. Navíc existují obavy, že s blížícími se volbami začátkem příštího roku bude k podobným konfliktům docházet častěji. (Zdroje: AFP, Christian Solidarity Worldwide)

 

Modlete se za všechny, kdo ztratili své milované, aby poznali Boží útěchu. Modlete se za nigerijské orgány, které usilují o obnovu práva a pořádku v oblasti. Modlete se, aby všichni pachatelé byli předvedeni ke spravedlnosti. Proste Boha, aby nigerijští křesťané dokázali reagovat na činy svých pronásledovatelů v Kristově duchu, odpouštěli a nemstili se.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.