Aktuálně

 

29. 07. 2010

Vražda dvou pákistánských křesťanů obviněných z rouhání

 

 
Zavražděný Rev. Rašíd Emmanuel (fotografie: Compass Direct)

Dvaatřicetiletý Rev. Rašíd Emmanuel a jeho mladší bratr, třicetiletý Sadžíd Emmanuel, byli po předchozím obvinění z urážek proroka Mohameda 19. července zastřeleni. Oba muži, vedoucí organizace United Ministries Pakistan, se v policejním doprovodu vraceli do vazby, když je přepadli a zastřelili maskovaní muži. Sadžíd zahynul na místě, Rašíd zemřel později na následky zranění. Na obou tělech byly údajně patrné řezné rány a další náznaky, že byli ve vazbě fyzicky týráni.

 

Rašíd byl zatčen na základě obvinění z rouhání 1. července na vlakovém nádraží, kde se měl setkat s jistým cizincem, který ho požádal o schůzku. Po příjezdu Rašída obklopili policisté, kteří mu ukázali kopii třístránkového dokumentu urážejícího Mohameda, který údajně Rašíd a Sadžíd podepsali. Sadžída policisté zatkli o tři dny později. 14. července grafologové informovali policii, že podpisy rouhavého dokumentu neodpovídají rukopisu žádného z bratrů. Místní křesťané jsou přesvědčeni, že bratři budou zproštěni viny.

 

Když zprávy o vraždě dorazily do čtvrti Davúd Nagar ve Faisalábádu, kde oba bratři bydleli, místní křesťané zorganizovali protestní akci. Policisté se snažili účastníky rozehnat slzným plynem, kteří po nich na oplátku házeli kameny. Situace se záhy vyhrotila a mezi křesťany a muslimy dokonce docházelo ke sporadickým přestřelkám. Podle poslední zprávy byl v oblasti vyhlášen zákaz vycházení.

 

Ve dnech bezprostředně před vraždou muslimové zorganizovali masové demonstrace, na kterých požadovali pro oba bratry trest smrti. Protesty údajně vedli islamističtí extrémisté a účastnily se jich stovky muslimů. Při útocích byla poškozena jedna církevní budova, místní křesťané se ukrývali ve svých domech nebo z oblasti prchali. Z reproduktorů na mešitě se rozléhaly výzvy, aby muslimové „vypalovali domy patřící křesťanům“. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad ztrátou Rašída a Sadžída. Modlete se za pachatele tohoto útoku, aby činili pokání a poznali Pána. Modlete se, aby křesťané na podobné nespravedlnosti reagovali milostí a láskou. Modlete se za trvalé pokojné vztahy mezi muslimy a křesťany v Pákistánu. Modlitbu za všechny truchlící můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledování v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.