Aktuálně

 

02. 08. 2010

Studentka zdravotnické školy v Pákistánu brutálně napadena

 

 
Fotografie: Sharing Life Ministry Pakistan

Magdalene Ašrafová, dvaadvacetiletá studentka křesťanské ošetřovatelské školy, byla 13. července brutálně napadena skupinou muslimských mužů, kteří ji znásilnili a vyhodili z okna ve čtvrtém podlaží postgraduálního zdravotnického centra Džinna v pákistánském Karáčí. Kolegyně Magdalenu nalákala do kanceláře muslimského lékaře pod záminkou, že s ní chce hovořit o zařazení do třídy. Lékař Abdul Džabbar Memon je údajně sexuálním zneužíváním křesťanských ošetřovatelek v nemocnici proslulý. Jakmile Magdalene s druhou zdravotní sestrou vešly do místnosti, Dr. Džabbar a nejméně dva další muži křesťanku napadli. Magdalene popsala útok následovně: „Když jsem se bránila a snažila utéct, sestra Fátima mě udeřila přes obě tváře a strčila na Dr. Džabbara. Křičela jsem, ale nikdo mi nepřišel na pomoc. Nejenže mě hromadně znásilnili, také mě fyzicky týrali a surově mlátili.“ Po několika hodinách muži vyhodili Magdalene z okna. Podle poslední zprávy je dívka hospitalizována na jednotce intenzivní péče. Dr. Džabbar údajně stále vyhrožuje rodinným příslušníkům, přestože byl zatčen. (Zdroje: Compass Direct, Sharing Life Ministries Pakistan)

 

Proste Boha, aby Magdalenu uzdravil z fyzických i citových zranění, která při útoku utrpěla. Modlete se za předvedení útočníků před soud. Modlete se, aby Magdalene i její příbuzní nepřestali důvěřovat Pánu jako svému ochránci a průvodci. Modlete se za spravedlnost pro pákistánské křesťanské zdravotní sestry, které jsou podobným způsobem zneužívány. Případy znásilnění často nikdo nenahlásí, nebo je policisté ignorují. Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s Magdalenou, můžete vyvěsit také na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledování pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.