Aktuálně

 

09. 08. 2010

Dvě křesťanské rodiny v Bangladéši vydírány, manžel jedné křesťanky zbit

 

 
Džohura Begum s manželem Bablu Miahem (Fotografie: Compass Direct)

Dvě křesťanky z distriktu Džamalpur na severu Bangladéše uvedly, že si od nich místní úředníci vyžádali relativně vysoké sumy peněz. Navíc surově zmlátili manžela jedné z nich za to, že zvěstoval Krista muslimům. Džohura Begum (42) z osady Pingna informovala, že člen místní rady, oblastní státní zástupce a otec místního policisty vyhrožovali, že ublíží jejím dcerám, pokud jim rodina nezaplatí 20 000 taka (přibližně 5 300 korun). Policista, jehož otec se údajně na vydírání podílel, nedávno vyšetřoval obvinění místních křesťanů, kteří měli uplatit místní muslimy, aby se 26. května nechali pokřtít vedoucími Bangladéšské církve letniční svatosti (Pentecostal Holiness Church of Bangladesh). Podle křesťanských představitelů bylo ten den kvůli výhrůžkám muslimských demonstrantů pokřtěno jen šest mužů z celkem 55 konvertitů.

 

Vesničané podporovaní politickým vůdcem z vládnoucí strany Bangladesh Awami League si údajně řekli o 250 000 taka (přibližně 67 000 korun) jiné křesťance, pětatřicetileté Komole Begum z osady Dúlatpur. Po křtu v řece Brahmanputra v distriktu Mymensingh místní muslimové zmlátili jejího manžela tak surově, že strávil tři dny v nemocnici. „Můj manžel se stal obětním beránkem – zajímá se jenom o podnikání,“ uvedla žena. „Zbili jej však kvůli mé víře a aktivitám.“ Policisté také nutili jednoho muže přítomného na křtech, pětačtyřicetiletého Hafidžura Rahmána, k podpisu prohlášení, ve kterém by obvinil čtyři křesťanské vedoucí, že mu a ostatním nabídli za účast peníze. Muž uvedl, že je negramotný, nevěděl co podepisuje a křesťané mu za účast žádné peníze nenabídli. Tři dny po křtech místní vesničané magafonem rozhlašovali, jak křesťany za jejich aktivity potrestají, kromě jiného skandovali „stáhneme křesťany z kůže“. (Zdroj: Compass Direct)

 

Vyprošujte těmto lidem Boží ochranu, spravedlnost a přízeň úřadů. Modlete se, aby se manžel Komoly Begum z Boží milosti zcela uzdravil a zotavil.

 

Více informací o trpící církvi v Bangladéši naleznete na stránkách Bangladesh Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.