Aktuálně

 

16. 08. 2010

Chmurné vyhlídky v oblasti náboženské svobody na Maledivách

 

 

Společně se Saúdskou Arábií jsou Maledivy jediným státem na světě, který ve statistikách uvádí 100 procent muslimské populace. Na souostroví tvořeném 1 192 ostrovy v Indickém oceánu jihozápadně od Srí Lanky však žije také 70 000 zahraničních pracovníků reprezentujících několik neislámských náboženství, včetně křesťanství. Pokud se někteří z nich rozhodnou vměšovat do místních záležitostí, musí být obezřetní. „Dokonce i když s obyvatelem Malediv diskutujete o křesťanství a on vás nahlásí na úřadě, může to pro vás znamenat problém,“ uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován. „Nedávno se obrátil ke křesťanství maledivský student, který studoval na Srí Lance, nicméně když se o tom dozvěděli jeho rodiče, ze studií jej vzali. Od té doby jsme o něm neslyšeli.“ Zdroj dodal, že podobné případy nejsou na Maledivách ojedinělé. Abdulla Yameen, bratr bývalého maledivského diktárora a vedoucí opoziční koalice, informoval o incidentu z 28. května, při kterém byl napaden sedmatřicetiletý občan Malediv, Mohamed Nazim – poté co se před zástupem lidí přiznal, že není muslimem. Před přibližně 11 000 shromážděnými Maledivci Mohamed řekl hostujícímu indickému muslimskému teleevangelistovi, Zakirovi Naikovi, že přestože se narodil do praktikující muslimské rodiny, „zápasí s tím, aby některému náboženství uvěřil“. Když se zeptal Zakira na jeho „názor na islám“, mnozí přítomní se začali dožadovat Mohamedovy smrti, zatímco další jej začali mlátit. „Podívejte se, jak mu lidé jdou po krku,“ prohlásil Abdulla, hrdý na jejich „zapálení“ pro islám. Na dotaz, zda je podobné zapálení přínosné pro společnost, odvětil: „Ano. Jsme islámskou zemí, a naše náboženství tvoří důležitou součást naší národní identity.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se, aby Pán strhl překážky bránící v této zemi šíření evangelia. Modlete se, aby povolal smělé věřící, kteří maximálně využijí každou příležitost ke sdílení své víry. Vyprošujte moudrost všem věřícím sloužícím Kristu.

 

Více informací o zkouškách, kterým čelí křesťané na Maledivách, naleznete na stránce Maldives Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.