Aktuálně

 

16. 08. 2010

Chmurné vyhlídky v oblasti náboženské svobody na Maledivách

 

 

Společně se Saúdskou Arábií jsou Maledivy jediným státem na světě, který ve statistikách uvádí 100 procent muslimské populace. Na souostroví tvořeném 1 192 ostrovy v Indickém oceánu jihozápadně od Srí Lanky však žije také 70 000 zahraničních pracovníků reprezentujících několik neislámských náboženství, včetně křesťanství. Pokud se někteří z nich rozhodnou vměšovat do místních záležitostí, musí být obezřetní. „Dokonce i když s obyvatelem Malediv diskutujete o křesťanství a on vás nahlásí na úřadě, může to pro vás znamenat problém,“ uvedl zdroj, který si nepřál být jmenován. „Nedávno se obrátil ke křesťanství maledivský student, který studoval na Srí Lance, nicméně když se o tom dozvěděli jeho rodiče, ze studií jej vzali. Od té doby jsme o něm neslyšeli.“ Zdroj dodal, že podobné případy nejsou na Maledivách ojedinělé. Abdulla Yameen, bratr bývalého maledivského diktárora a vedoucí opoziční koalice, informoval o incidentu z 28. května, při kterém byl napaden sedmatřicetiletý občan Malediv, Mohamed Nazim – poté co se před zástupem lidí přiznal, že není muslimem. Před přibližně 11 000 shromážděnými Maledivci Mohamed řekl hostujícímu indickému muslimskému teleevangelistovi, Zakirovi Naikovi, že přestože se narodil do praktikující muslimské rodiny, „zápasí s tím, aby některému náboženství uvěřil“. Když se zeptal Zakira na jeho „názor na islám“, mnozí přítomní se začali dožadovat Mohamedovy smrti, zatímco další jej začali mlátit. „Podívejte se, jak mu lidé jdou po krku,“ prohlásil Abdulla, hrdý na jejich „zapálení“ pro islám. Na dotaz, zda je podobné zapálení přínosné pro společnost, odvětil: „Ano. Jsme islámskou zemí, a naše náboženství tvoří důležitou součást naší národní identity.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se, aby Pán strhl překážky bránící v této zemi šíření evangelia. Modlete se, aby povolal smělé věřící, kteří maximálně využijí každou příležitost ke sdílení své víry. Vyprošujte moudrost všem věřícím sloužícím Kristu.

 

Více informací o zkouškách, kterým čelí křesťané na Maledivách, naleznete na stránce Maldives Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.