Aktuálně

 

22. 08. 2010

Znásilnění dvou křesťanských dívek v pákistánském Paňdžábu

 

 

V uplynulých týdnech byly v pákistánské provincii Paňdžáb brutálně znásilněny dvě křesťanské dívky. 22. července skupina studentů z místní madrasy (islámské školy) hromadně znásilnila dvanáctiletou křesťanku v Gudžar Chánu v okrese Rávalpindí. Místní učitel, který údajně znásilnění viděl na vlastní oči, k incidentu poznamenal: „Tři nebo čtyři křesťanské dívky myly nádobí nedaleko rybníka… Tito muži se k nim rozběhli a dívky začaly utíkat. Jedna z nich upadla a studenti madrasy ji chytili a odvlekli na pole. Snažil jsem se je zastavit, ale bylo jich patnáct nebo šestnáct.“ Sedm nebo osm chlapců následně dívku znásilnilo, zatímco ostatní přihlíželi. Před útokem učitel slyšel jednoho studenta prohlašovat: „Uštědříme těmhle křesťankám lekci, na kterou nikdy nezapomenou.“ Křesťanská dívka, jejíž jméno nebylo zveřejněno, byla zanechána na poli, domů k rodině ji nakonec odvedli místní vesničané. Dívčin otec i učitel se pokusili podat stížnost na policii, policista ve službě jim však odmítl vyhovět. Jiný příslušník policie později přiznal, že na ně vyvíjejí nátlak muslimští vůdci a extrémisté, aby žádnou zprávu nesepisovali. Studenti madrasy údajně obtěžovali také věřící v okolních vesnicích, mlátili křesťanské děti, vyhrožovali jim a požadovali po nich, aby konvertovaly k islámu nebo opustily oblast.

 

21. července tři muži ve Farúkabádu znásilnili šestnáctiletou křesťanskou dívku, jejíž jméno rovněž nebylo zveřejněno. Všichni tři pracují pro stejného muslimského zaměstnavatele jako dívčin otec; násilí se dopustili u ní doma. Znásilnili ji s pohrůžkou, že pokud se pokusí přivolat pomoc, střelí ji do hlavy. Následující den ráno se dívčin otec Ghafúr Masih vypravil na policejní stanici sepsat zprávu, policejní velitel nicméně jeho požadavek odmítl. Na základě nátlaku nadřízeného však policista 29. července nakonec žalobu zaprotokoloval. Když se Ghafúr po vracel ze stanice domů, zastavili ho další dva muslimové (kolegové z práce) a unesli jej. Odvezli ho do domu jejich zaměstnavatele, kde jej společně s dalším zaměstnancem spoutali a mučili; nakonec jej v kritickém stavu opustili. Podle poslední zprávy bylo několik pachatelů zadrženo. „Muslimští majitelé pozemků vnímají křesťanské dívky a ženy jako své otrokyně,“ uvedl celostátní ředitel Centra pro právní pomoc a urovnávání vztahů (Centre for Legal Aid Assistance and Settlement). „Proti podobným surovostem státní úřady nijak nezasahují a počet znásilnění křesťanských dívek den ode dne roste, místo aby se snižoval.“ (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se, aby Pán uzdravil fyzická, citová i duchovní zranění těchto dvou dívek. Modlete se za jejich rodiny, aby se pro ně staly zdrojem porozumění a síly. Modlete se za pachatele násilností, aby činili pokání a obrátili se k Pánu s prosbou o odpuštění. Modlete se, aby útoky na mladé křesťanské dívky v Pákistánu ustaly. Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s oběma zmíněnými dívkami, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o nelehkém údělu pákistánských věřících naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.