Aktuálně

 

30. 08. 2010

Muslimové napadli somálského církevního vedoucího v Etiopii

 

 

Muslimové v etiopské Addis Abebě nedávno zmlátili Mohameda Aliho Garase, významného somálského církevního vedoucího a konvertitu od islámu. Garas emigroval do Etiopie ze Somálska v roce 2005, poté co se jej tamější policisté pokusili zatknout. Nedávno se musel přestěhovat do jiné čtvrti právě kvůli muslimům, kteří mu vyhrožovali fyzickým napadením. 21. srpna večer ho po cestě do nového bytu oslovila jménem dvojice neznámých mužů. Když k nim přišel blíž, udeřili jej do hlavy dřevěnou holí a srazili ho na zem. Oba somálští muslimové ho ještě nějakou dobu bili a kopali do hrudníku a do břicha. Uprchli až ve chvíli, kdy se na místě objevil soused. Podle poslední zprávy se Mohamed stále zotavuje z utržených zranění (včetně poškozené kolenní čéšky) v místní nemocnici.

 

Somálští křesťané žijící v Etiopii se v posledních měsících stávají terčem útoků somálských muslimů stále častěji. Jedním z nich byl také křesťan napadený letos v červenci za čtení knihy kritizující proroka Mohameda. Somálský pastor v etiopském hlavním městě označil tento poslední útok za „zjevnou snahu zastrašit somálskou křesťanskou komunitu v Addis Abebě, která považuje Etiopii za bezpečný přístav, kam se může uchýlit před náboženským pronásledováním“. (Zdroj: International Christian Concern)

 

Proste Boha, aby Mohameda uzdravil. Modlete se, aby útočníci byli postaveni před soud. Modlete se, aby Mohamed i ostatní somálští věřící nepřestali důvěřovat Pánu, že je povede a bude jim dodávat sílu ke službě uprostřed pronásledování, kterému jsou v Etiopii vystaveni.

 

Více informací o pokračujícím pronásledování křesťanů v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.