Aktuálně

 

07. 09. 2010

Křesťanský konvertita v Bangladéši obviněn z krádeže, které se nedopustil

 

 

Křesťanský konvertita od islámu byl minulý víkend neprávem uvězněn v souvislosti se snahou vlivných muslimů ukončit jeho křesťanské aktivity. Jedenačtyřicetiletý námezdní dělník Abul Hossen byl zatčen 21. srpna za údajnou krádež dobytka v osadě Dubachari v distriktu Nilphamari. Křesťanští vesničané tvrdí, že se Hossen stal obětí „špinavých triků“ vlivných muslimů. „Ve vesnici žije ještě jiný Abul Hossen, který možná dobytek skutečně ukradl, má však velmi vlivného tchána,“ informoval místní křesťan. „Aby svého zetě ochránil, svalil veškerou vinu na jiného Abula Hossena, který žije příkladným životem.“ Abul se obrátil od islámu ke křesťanství v roce 2007 a velmi aktivně se podílí na činnosti křesťanského společenství. Muslimové ho údajně obvinili ve snaze jeho službu diskreditovat, aby se vesničané své víry zřekli. Také bývalý předseda obecní rady, muslim Aminu Rahman, označil Abdula za obětního beránka. „Ve vesnici žijí dva nebo tři lidé jménem Abul Hossen. Kdokoli z nich mohl dobytek ukrást, ale za zatčeného Abula Hossena se mohu zaručit, že on to nebyl.“ Přibližně 150 vesničanů, z toho zhruba 20 procent křesťanů, se vypravilo na policejní stanici žádat o Abulovo propuštění. (Zdroj: Compass Direct)

 

Poděkujte Pánu za Abulovu věrnost. Modlete se, aby jej během této zkoušky posílil, stejně jako další věřící v oblasti. Vyprošujte mu moudrost při jednání s orgány. Modlete se, aby si Bůh jeho uvěznění použil k dalšímu šíření evangelia (Filipským 1,12–14).

 

Více informací o trpící církvi v Bangladéši naleznete na stránce Bangladesh Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.