Aktuálně

 

15. 09. 2010

Buddhisté v Indii napadli křesťanské humanitární pracovníky

 

 

Zrakově postižený křesťan a jeho přítel obvinili skupinu opilých buddhistů z únosu a fyzického napadení. K incidentu došlo 1. září ve městě Leh v severoindickém spolkovém státě Džammú a Kašmír. Křesťané distribuovali humanitární pomoc v oblasti, kde záplavy a sesuvy půdy začátkem srpna zničily stovky domů a připravily o život přibližně 200 lidí.

 

Útočníci, členové organizace Ladakh Buddhist Association (LBA), unesli Rama Kumara Thapu, Stanzina Chosphela a jeho těhotnou manželku Putali Sherpu kvůli jejich křesťanskému přesvědčení; muže následně zmlátili. Podrobnosti o únosu zveřejnili sami postižení. Podle stížností předložených komisi pro lidská práva ve státě Džammú a Kašmír rozlítilo členy LBA Thapovo křesťanské kázání určené lidem, kteří přišli o domov. Útočníci odvedli Thapu do kanceláře LBA v klášteře v Soma, kde byl přítomen také jeden buddhistický mnich, a zmlátili ho ještě jednou. Posléze jej přesunuli do místnosti, ze které mohl slyšet hlas svého přítele Chosphela a jeho manželku. Útočníci Chosphelovi ukázali Thapův pohmožděný a krvácející obličej, aby jej varovali před dalšími křesťanskými aktivitami. Chosphel potvrdil, že byli s manželkou do kanceláře LBA v klášteře skutečně převezeni. „Odvlekli mě do nějaké místnosti a zacpali mi ústa, abych nemohl křičet, zatímco mě bez přestání mlátili gumovými hadicemi, tyčemi a pěstmi,“ uvedl Chosphel. „Po celou dobu mě také vybízeli, abych opustil svou ženu, zřekl se křesťanství a vzrátil se k buddhismu.“ Útočníci propustili manžele přibližně v půl jedné ráno a dali jim dvoudenní ultimátum, během kterého měli opustit Leh nebo se obrátit k buddhismu. Podle Chospela mu pohrozili, že jinak „rozřežou jeho ženu na kusy a zabijí jeho a všechny jeho příbuzné (kteří jsou stále praktikujícími buddhisty)“. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se, aby Pán těmto věřícím pomohl a daroval jim milost a sílu k překonání následků útoků. Modlete se za jejich fyzické uzdravení a ochranu. Modlete se rovněž za spásu pachatelů těchto násilností.

 

Více informací o obtížích, kterým křesťané v Indii čelí, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.