Aktuálně

 

16. 09. 2010

Somálsko: Vražda křesťana, únos čtyř dětí

 

 

Muslimští radikálové zavraždili člena podzemního křesťanského hnutí v Somálsku v rámci pokračující kampaně usilující o úplnou eliminaci konvertitů od islámu. Podle informací místních zdrojů radikálové ze skupiny al Šabáb 21. července v půl jedenácté večer pronikli do domu Osmana Abdulláha Fataho v Afgoye (30 kilometrů od Mogadišu) a zastřelili ho před zraky jeho manželky a dětí. Fataho byl křesťanem již mnoho let a intenzivně se zapojoval do aktivit malého podzemního křesťanského společenství, uvedly zdroje. Místní křesťané mají podezření, že radikály o Fatahově vyznání někdo informoval. Útočníci také unesli jeho čtyři děti a manželku, kterou později propustili pod podmínkou, že své děti nechá vychovat jako vojáky. „Víme, že si děti odvedli, aby jim vymyli mozky, změnili jejich životní styl z křesťanského na muslimský a vyučovali je Korán,“ uvedl jeden zdroj. Jména unesených dětí jsou Alí Daud (5 let), Fatuma Safia (7), Šaríf Ahmed (10) a Núr Saíd (15).

 

Podle zprávy křesťanského vedoucího, který se 22. července zúčastnil Fatahova pohřbu, jeden z příbuzných zavražděného muže poznamenal, že se na něj radikálové zaměřili právě kvůli opuštění islámu. Incident vyděsil všechny věrné křesťany v zemi sužované bezvládím, kde většinu území ovládají nelítostní povstalci s cílem zlikvidovat každého, kdo se hlásí ke křesťanství. Vedoucí představitelé křesťanského podzemního hnutí musejí prchat ze svých domovů, aby je povstalci nezabili, poznamenal jiný vedoucí, který se společně se sedmi dalšími dočasně přestěhoval na blíže neurčené místo. (Zdroj: Compass Direct)

 

Pozvedejte v modlitbách Fatahovu ženu a děti. Modlete se za ně, když truchlí nad ztrátou svého manžela a otce, a proste Pána, aby do jejich situace zasáhl a umožnil návrat dětí k matce. Modlete se za všechny křesťanské věřící, zejména somálské křesťany muslimského původu, pro které představuje následování Krista nesmírné riziko. Proste Boha, aby svou církev v Somálsku posiloval a pomáhal místním křesťanům vydržet intenzivní pronásledování.

 

Více informací o pronásledování somálských křesťanů naleznete na stránce Somalia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.