Aktuálně

 

18. 10. 2010

Etiopský křesťan obviněný ze znesvěcení Koránu skončil ve vězení

 

 

Křesťan z města Moyale na jihu Etiopie již dva měsíce živoří ve vězení, poté co jej muslimský spolumajitel firmy obvinil z vepsání textu „Ježíš je Pán“ do Koránu. Tamirat Woldegorgis, kterému je něco málo přes třicet let a je členem Církve plného evangelia (Full Gospel Church), byl zatčen začátkem srpna, poté co obchodní společník v jeho krejčovské dílně zjistil, že Tamirat napsal „Ježíš je Pán“ na nějakou látku. Muslimský kolega, jehož jméno neznáme, se vypravil do nedaleké mešity s tvrzením, že Tamirat vepsal text „Ježíš je Pán“ přímo do Koránu. Rozlícení muslimští duchovní v mešitě následně nechali Tamirata zatknout za znesvěcení islámské svaté knihy. Podle jiných zdrojů muslimové obvinili Tamirata z autorství nápisu „Ježíš je Pán“ na kusu dřeva, na minibusu a na zdi budovy. Církevní vedoucí, který si nepřál být jmenován, uvedl, že když se na Tamirata jeho dva přátelé dotazovali na policejní stanici v Moyale, skončili na dva týdny ve vězení.

 

V etiopském federálním zřízení mají jednotlivé spolkové státy autonomii a většinu pozic v administrativě somálského regionu „Pátá zóna“ zastávají muslimové. „Obáváme se, že by náš batr mohl být souzen u islámského soudu v Jijiga, který by pro něj znamenal ještě větší ohrožení na životě,“ poznamenal církevní vedoucí. Představitelé místních orgánů údajně nabízejí Tamiratovi propuštění na svobodu, pokud se obrátí k islámu. Tamirat je fyzicky slabý, avšak silný ve víře, poznamenal duchovní a dodal, že Tamirat potřebuje jídlo, materiální pomoc a také advokáta. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za Tamiratovo propuštění z vězení. Vzdejte Bohu díky za jeho věrnost. Modlete se také za naplnění jeho hmotných potřeb. Kéž si Pán použije Tamirata k posílení víry ostatních věřících v Etiopii.

 

Více informací o nelehké situaci křesťanů v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.