Aktuálně

 

18. 10. 2010

Etiopský křesťan obviněný ze znesvěcení Koránu skončil ve vězení

 

 

Křesťan z města Moyale na jihu Etiopie již dva měsíce živoří ve vězení, poté co jej muslimský spolumajitel firmy obvinil z vepsání textu „Ježíš je Pán“ do Koránu. Tamirat Woldegorgis, kterému je něco málo přes třicet let a je členem Církve plného evangelia (Full Gospel Church), byl zatčen začátkem srpna, poté co obchodní společník v jeho krejčovské dílně zjistil, že Tamirat napsal „Ježíš je Pán“ na nějakou látku. Muslimský kolega, jehož jméno neznáme, se vypravil do nedaleké mešity s tvrzením, že Tamirat vepsal text „Ježíš je Pán“ přímo do Koránu. Rozlícení muslimští duchovní v mešitě následně nechali Tamirata zatknout za znesvěcení islámské svaté knihy. Podle jiných zdrojů muslimové obvinili Tamirata z autorství nápisu „Ježíš je Pán“ na kusu dřeva, na minibusu a na zdi budovy. Církevní vedoucí, který si nepřál být jmenován, uvedl, že když se na Tamirata jeho dva přátelé dotazovali na policejní stanici v Moyale, skončili na dva týdny ve vězení.

 

V etiopském federálním zřízení mají jednotlivé spolkové státy autonomii a většinu pozic v administrativě somálského regionu „Pátá zóna“ zastávají muslimové. „Obáváme se, že by náš batr mohl být souzen u islámského soudu v Jijiga, který by pro něj znamenal ještě větší ohrožení na životě,“ poznamenal církevní vedoucí. Představitelé místních orgánů údajně nabízejí Tamiratovi propuštění na svobodu, pokud se obrátí k islámu. Tamirat je fyzicky slabý, avšak silný ve víře, poznamenal duchovní a dodal, že Tamirat potřebuje jídlo, materiální pomoc a také advokáta. (Zdroj: Compass Direct)

 

Modlete se za Tamiratovo propuštění z vězení. Vzdejte Bohu díky za jeho věrnost. Modlete se také za naplnění jeho hmotných potřeb. Kéž si Pán použije Tamirata k posílení víry ostatních věřících v Etiopii.

 

Více informací o nelehké situaci křesťanů v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.