Aktuálně

 

20. 10. 2010

Policisté obtěžují čínského křesťanského advokáta

 

 
Fotografie: ChinaAid

10. října v Pekingu policisté zadrželi křesťanského advokáta Jianga Tianyonga, když šel na bohoslužbu do svého společenství. Policisté mu znenadání zastoupili cestu a prohlásili, že mu zástupce velitele policejní stanice Yangfangdian zakazuje se bohoslužby zúčastnit. Jiang zavolal na stanici, kde se dozvěděl, že mu v návštěvě bohoslužby ve skutečnosti brání jistý Song Aixin z útvaru veřejné bezpečnosti v Haidianu. Když Jiang Song Aixinovi zatelefonoval, byl vyzván ke spolupráci. „Zajímalo mě, jak si moji spolupráci představoval,“ uvedl Jiang později o této zkušenosti. „Měl bych s policií spolupracovat na porušování zákona? … Měl bych se vzdát své osobní svobody a svobody k účasti na bohoslužbách, aby to nazvali ‚spoluprací‘? Řekl jsem, že jsem křesťan, a tak se musím bohoslužby zúčastnit.“

 

Jiang policistům řekl, že je odhodlán na bohoslužbu jít, nicméně dodal, že mohou jít s ním, pokud chtějí. S rodinou se poté znovu pokusil na shromáždění dostat, načež za nimi vyrazili policisté v civilu. Na stanici metra však Jianga nečekaně zezadu chytili dva mladí příslušníci, zatímco manželka s dítětem ustrašeně přihlíželi. Jiang rodině řekl, ať raději zmizí, a poté se snažil s dvojicí policistů vyjednávat. Přesvědčovali ho, že by se návštěvou společenství dopustil „závažného porušení zákona“. Zadržovali jej tak dlouho, aby se na shromáždění nedostal, a nakonec ho odvezli domů.

 

Jiang s rodinou se setkal s obtěžováním již v druhém zářijovém týdnu, kdy ho policisté sledovali, četli mu e-maily a vyměnili zámky na manželčině jízdním kole a v jejich bytě. (Zdroj: ChinaAid)

 

Vyprošujte Jiangovi a jeho rodině vytrvalou víru uprostřed pronásledování. Modlete se, aby svá srdce i nadále podřizovali Boží vůli a demonstrovali jeho lásku i vůči svým utiskovatelům. Modlete se, aby se křesťané v Číně nevzdávali svého práva na bohoslužby navzdory veškeré opozici. Modlitbu za povzbuzení Jianga a jeho rodiny můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.