Aktuálně

 

06. 11. 2010

Muslimští radikálové napadli křesťanský kostel v iráckém Bagdádu

 

 
Kostel Panny Marie po útoku (fotografie: Ankawa.com)

AP, Assyrian International News Agency, Open Doors

 

31. října nejméně 46 křesťanů přišlo o život a dalších 80 utrpělo vážná zranění při incidentu, kdy islámští radikálové vtrhli do syrsko-katolického kostela Panny Marie v bagdádské čtvrti Karrada, ve kterém právě probíhala mše. Útočníci vyzbrojení automatickými zbraněmi a výbušninami požadovali, aby koptská církev v Egyptě propustila iránské ženy, které se podle extrémistů dobrovolně obrátily k islámu, ale byly zamčeny v koptském kostele. Vetřelci nejprve zastřelili kněze a následně začali střílet do zástupu věřících. Následovalo několik hodin teroru, zmatku a krveprolití.

 

Jeden ze střelců údajně během akce zavolal do redakce místní televizní stanice. Prohlásil, že je členem skupiny Irácký islámský stát (propojené s al-Kajdou) a dožadoval se propuštění muslimek do 48 hodin. Po čtyřech hodinách vtrhli do kostela příslušníci bezpečnostních složek a zbytek rukojmích vysvobodili.

 

Večer se na internetových stránkách Iráckého islámského státu objevil kryptický text přiznávající se k odpovědnosti za útok. V prohlášení se uvádělo, že „rozlícená skupina mudžáhedínů z řad Alláhových následovníků uskutečnila razii v jednom ze špinavých modlářských doupat užívaném iráckými křesťany jako základna boje proti islámskému náboženství“. Skupina rovněž prohlásila, že „zlikviduje irácké křesťany“, pokud nebudou muslimské ženy v Egyptě propuštěny.

 

V době zveřejnění této zprávy byl celkový počet obětí útoku stále upřesňován. Většina zpráv uvádí, že bylo zabito 58 lidí a nejméně 80 dalších utrpělo zranění.

 

Vyprošujte nepomíjející Boží útěchu všem, kdo truchlí nad ztrátou svých milovaných. Modlete se, aby ani při zotavování se z následků tohoto brutálního násilného činu iráčtí křesťané nespouštěli svůj zrak z Ježíše, vytrvali ve víře a nenechali se přemoci vyčerpáním a malomyslností (Židům 10,32–39, Židům 12,1–3). Modlete se za mír a stabilitu v Iráku.

 

Více informací o utrpení příslušníků křesťanské komunity v Iráku naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.