Aktuálně

 

06. 11. 2010

Muslimští radikálové napadli křesťanský kostel v iráckém Bagdádu

 

 
Kostel Panny Marie po útoku (fotografie: Ankawa.com)

AP, Assyrian International News Agency, Open Doors

 

31. října nejméně 46 křesťanů přišlo o život a dalších 80 utrpělo vážná zranění při incidentu, kdy islámští radikálové vtrhli do syrsko-katolického kostela Panny Marie v bagdádské čtvrti Karrada, ve kterém právě probíhala mše. Útočníci vyzbrojení automatickými zbraněmi a výbušninami požadovali, aby koptská církev v Egyptě propustila iránské ženy, které se podle extrémistů dobrovolně obrátily k islámu, ale byly zamčeny v koptském kostele. Vetřelci nejprve zastřelili kněze a následně začali střílet do zástupu věřících. Následovalo několik hodin teroru, zmatku a krveprolití.

 

Jeden ze střelců údajně během akce zavolal do redakce místní televizní stanice. Prohlásil, že je členem skupiny Irácký islámský stát (propojené s al-Kajdou) a dožadoval se propuštění muslimek do 48 hodin. Po čtyřech hodinách vtrhli do kostela příslušníci bezpečnostních složek a zbytek rukojmích vysvobodili.

 

Večer se na internetových stránkách Iráckého islámského státu objevil kryptický text přiznávající se k odpovědnosti za útok. V prohlášení se uvádělo, že „rozlícená skupina mudžáhedínů z řad Alláhových následovníků uskutečnila razii v jednom ze špinavých modlářských doupat užívaném iráckými křesťany jako základna boje proti islámskému náboženství“. Skupina rovněž prohlásila, že „zlikviduje irácké křesťany“, pokud nebudou muslimské ženy v Egyptě propuštěny.

 

V době zveřejnění této zprávy byl celkový počet obětí útoku stále upřesňován. Většina zpráv uvádí, že bylo zabito 58 lidí a nejméně 80 dalších utrpělo zranění.

 

Vyprošujte nepomíjející Boží útěchu všem, kdo truchlí nad ztrátou svých milovaných. Modlete se, aby ani při zotavování se z následků tohoto brutálního násilného činu iráčtí křesťané nespouštěli svůj zrak z Ježíše, vytrvali ve víře a nenechali se přemoci vyčerpáním a malomyslností (Židům 10,32–39, Židům 12,1–3). Modlete se za mír a stabilitu v Iráku.

 

Více informací o utrpení příslušníků křesťanské komunity v Iráku naleznete na stránce Iraq Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.