Aktuálně

 

30. 11. 2010

Islamistické skupiny v Indonésii usilují o ukončení činnosti křesťanského společenství

 

 

Zdroj: Compass Direct

 

Muslimové v indonéské provincii Západní Jáva se údajně snaží zabránit místnímu společenství v pořádání bohoslužeb. Začátkem tohoto měsíce, 7. listopadu, se více než padesát muslimů shromáždilo před multifunkční budovou v osadě Karask, kde byli členové společenství Krále slávy připraveni k nedělní bohoslužbě. Muslimové se za prokřikování „Alláhu akbar“ (Bůh je velký) dožadovali ukončení shromáždění, protože modlitebně údajně nebyl vystaven souhlas k pořádání bohoslužeb. Protestní akce před modlitebnou pokračovala něco přes hodinu, muslimové se nakonec rozešli.

 

Žádosti o povolení k provozu církevních budov v Indonésii na úřadech často zůstávají ležet bez odezvy a příslušníkům muslimských skupin se otevírá cesta k obvinění z pořádání bohoslužeb bez oficiálního povolení. V tomto konkrétním případě nicméně vedoucí společenství tvrdí, že od úřadu obdrželi povolení k pořádání bohoslužby již v roce 2005. Jeden z nich dodal, že ani správci budovy ani vedoucí společenství nikdy neobdrželi žádnou písemnou stížnost týkající se pořádání bohoslužeb. Dále poznamenal, že neexistuje žádné nařízení, které by zakazovalo používání multifunkční budovy k pořádání bohoslužby.

 

Modlete se, aby tito věřící měli svobodu k pořádání bohoslužeb v pokoji a bez obav z násilností ze strany příslušníků islamistických skupin. Modlete se, aby Boží Duch vedl a zachovával křesťany v provincii Západní Jáva, když mu slouží uprostřed protivenství. Modlete se, aby indonéské orgány podnikly spravedlivé a rozhodné kroky proti všem, kdo křesťany v zemi pronásledují.

 

Další informace o pronásledování, kterému indonéští věřící čelí, získáte na stránce Indonesia Country Report. Videoreportáž o indonéské křesťance, která se směle hlásí ke Kristu, naleznete na multimediálních stránkách Hlasu mučedníků (v angličtině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.