Aktuálně

 

30. 11. 2010

Islamistické skupiny v Indonésii usilují o ukončení činnosti křesťanského společenství

 

 

Zdroj: Compass Direct

 

Muslimové v indonéské provincii Západní Jáva se údajně snaží zabránit místnímu společenství v pořádání bohoslužeb. Začátkem tohoto měsíce, 7. listopadu, se více než padesát muslimů shromáždilo před multifunkční budovou v osadě Karask, kde byli členové společenství Krále slávy připraveni k nedělní bohoslužbě. Muslimové se za prokřikování „Alláhu akbar“ (Bůh je velký) dožadovali ukončení shromáždění, protože modlitebně údajně nebyl vystaven souhlas k pořádání bohoslužeb. Protestní akce před modlitebnou pokračovala něco přes hodinu, muslimové se nakonec rozešli.

 

Žádosti o povolení k provozu církevních budov v Indonésii na úřadech často zůstávají ležet bez odezvy a příslušníkům muslimských skupin se otevírá cesta k obvinění z pořádání bohoslužeb bez oficiálního povolení. V tomto konkrétním případě nicméně vedoucí společenství tvrdí, že od úřadu obdrželi povolení k pořádání bohoslužby již v roce 2005. Jeden z nich dodal, že ani správci budovy ani vedoucí společenství nikdy neobdrželi žádnou písemnou stížnost týkající se pořádání bohoslužeb. Dále poznamenal, že neexistuje žádné nařízení, které by zakazovalo používání multifunkční budovy k pořádání bohoslužby.

 

Modlete se, aby tito věřící měli svobodu k pořádání bohoslužeb v pokoji a bez obav z násilností ze strany příslušníků islamistických skupin. Modlete se, aby Boží Duch vedl a zachovával křesťany v provincii Západní Jáva, když mu slouží uprostřed protivenství. Modlete se, aby indonéské orgány podnikly spravedlivé a rozhodné kroky proti všem, kdo křesťany v zemi pronásledují.

 

Další informace o pronásledování, kterému indonéští věřící čelí, získáte na stránce Indonesia Country Report. Videoreportáž o indonéské křesťance, která se směle hlásí ke Kristu, naleznete na multimediálních stránkách Hlasu mučedníků (v angličtině).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.