Aktuálně

 

04. 12. 2010

Aktualizace: Soud zabránil pákistánskému prezidentovi udělit milost Asie Bibi

 

 
Rodina A. Bibi

Assist News Service

 

Pákistánský soud včera sdělil prezidentovi země, že nemůže udělit milost Asie Bibi, křesťance odsouzené k trestu smrti za údajné „rouhání“ Mohamedovi. Organizace International Christian Concern (ICC) zveřejnila zprávu, podle které láhaurský vrchní soud vydal rozhodnutí na základě zdůvodnění právníků, že prezident nemůže udělit milost dříve, než se rozhodne ve věci Asiina odvolání k vrchnímu soudu.

 

Podle informací ICC se Asia již k vrchnímu soudu odvolala a požaduje zrušení trestu smrti, soud však dosud nestanovil datum přelíčení. Pákistánský ministr pro menšiny, Šahbáz Bhattí, k případu uvedl, že prezident Asif Alí Zardárí přislíbil zakročit, pokud bude soud z rozhodnutím v Asiině případu zbytečně prodlévat. Prezident rovněž požádal Bhattího, aby případ prošetřil, načež Bhattí dospěl k závěru, že se křesťanka ničím neprovinila.

 

Paragraf 45 pákistánské ústavy garantuje prezidentovi právo udělovat odsouzeným lidem milost. Podle ICC fundamendalističtí muslimové vystupňovali své výhrůžky adresované pákistánským orgánům a upozorňují, že v případě Asiina omilostnění zavládne v zemi anarchie.

 

Poděkujte Pánu za prezidentovu ochotu do případu zasáhnout. Modlete se za Asiino propuštění v Pánem určený nejvhodnější čas; modlete se také za to, aby si Asiin proces použil k poukázání na nedostatky nechvalně proslulých zákonů o rouhání v Pákistánu a vyvolal změnu. Proste Boha, aby chránil Asiu osobně, její rodinu i všechny ostatní křesťany v oblasti. Modlitbu za Asiu a další pákistánské věřící můžete zveřejnit na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o zacházení s křesťany v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.