Aktuálně

 

19. 12. 2010

Útočníci zmlátili a pokusili se upálit pákistánského pastora

 

 
Pastor Wilson Augustine (fotografie: Compass Direct)

Compass Direct

 

Skupina šesti muslimských mladíků v pákistánské provincii Paňdžáb nedávno zmlátila místního křesťana a pokusila se jej upálit. 22. listopadu šestadvacetiletý pastor Wilson Augustine chodil v okolí svého bydliště ve městě Saraghoda od jednoho domu ke druhému a zvěstoval Krista. V osadě 96-NB si šest muslimských bratrů povšimlo jednoho z rozdávaných letáků a začali prohlašovat, že popis Ježíšova zmrtvýchvstání uráží islámského proroka Mohameda. Muži pastora rozhořčeně vyzvali, aby opustil vesnici a vyhrožovali mu vážnými následky, pokud u nich nepřestane kázat. Pastor Augustine jim vyhověl a z vesnice odešel. Pokračoval však ve zvěstování evangelia v jiných osadách a kázal v malém společenství. Nakonec se přibližně v deset hodin večer vypravil domů. Když dorazil na hlavní autobusovou zastávku u silnice, začali mu tři jezdci na motocyklech úmyslně svítit do očí a túrovat motory. Pastor Augustine je podle hlasů poznal a uvědomil si, že se jedná o šestici muslimů, kteří mu dříve vyhrožovali. Muslimové jej napadli a začali ho mlátit holemi a opasky. Bratři také pastora polili jakousi studenou tekutinou, vytáhli zápalky a zapálili jej. Poté ho odvlekli do nedalekého křoví, kde ztratil vědomí. Následující den ráno našli místní křesťané pastora Augustina ležet na zemi, v roztrhaném oblečení, potřísněného zaschlou krví. Odvezli ho do nemocnice, kde byl ošetřen na oddělení popálenin. Po čtyřech dnech byl z ošetřování propuštěn, nicméně podle poslední zprávy se stále zotavuje.

 

Otec pastora Augustina útok neprodleně nahlásil na místní policejní stanici. Zapisovatel se zdráhal obvinění útočníků zaprotokolovat, neboť jejich otec je bohatý a vlivný statkář. Žaloba byla podána až poté, co na policii vyvinuli nátlak místní církevní představitelé a také jeden politik. Ve zprávě policisté odmítli šestici mužů jmenovat se zdůvodněním, že si je pastor Augustine mohl ve tmě s někým splést.

 

Modlete se za pastora Augustina a za zdárný průběh jeho rekonvalescence. Vyprošujte mu Boží pokoj, díky kterému zůstane pevný ve víře. Modlete se za muže, kteří jej tak surově napadli, aby činili pokání a obrátili se ke Kristu. Modlete se, aby se křesťané v Pákistánu i nadále směle sdíleli s druhými lidmi o evangelium, navzdory násilné opozici.

 

Více informací o vysoké ceně křesťanské víry v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.