Aktuálně

 

20. 12. 2010

Vynucené uzavření budov využívaných k bohoslužbám domácích společenství v Indonésii

 

 

Spolupracovníci Hlasu mučedníků v Indonésii

 

V indonéské provincii Západní Jáva se muselo sedm domácích společenství nedobrovolně přestat scházet v doposud používaných budovách kvůli námitkám místních muslimů, že jsou objekty využívány k „nelegálním církevním shromážděním“.

 

12. prosince se přibližně 200 až 300 muslimských radikálů z organizací Fronta ochránců islámu (FPI), Muslimské fórum (FUI) a Hnutí za reformaci islámu (Garis) shromáždilo před celkem sedmi modlitebnami. Muslimové následně provedli neohlášené „inspekce“ budov.

 

Modlitebny využívali členové Protestantské batacké křesťanské církve Huria. Radikálové prohlásili, že budovy nesmějí být používány ke křesťanským bohoslužbám a členy společenství vyzvali, ať se scházejí jinde.

 

Vysoce postavený policejní důstojník Hendro Pandowo zprávu popřel a uvedl, že v několika objektech uskutečnili razie muslimští radikálové. Příslušníci bezpečnostních složek ve městě Bandung na situaci reagovali zapečetěním sedmi budov.

 

Majitelům domů bylo sděleno, že v nich mohou zůstat, ale nesmějí je nabízet křesťanům k pořádání bohoslužeb.

 

Proste Boha, aby si tuto zkoušku použil k posílení členů společenství. Modlete se, aby milovali své nepřátele Kristovou láskou a aby se jejich víra stala světlem, které pomůže přivést ostatní k Pánu. Modlete se, aby indonéští křesťané trpící pro Krista nepřestali upínat svůj zrak na Ježíše, vytrvali ve víře, nenechali se zlomit a nepodlehli malomyslnosti (Židům 10,32–39, 12,1–3).

 

Více informací o zkouškách, kterým Kristovi následovníci v Indonésii čelí, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.