Aktuálně

 

25. 12. 2010

Egyptský křesťan obviněn z „hanobení islámu“

 

 

Compass Direct

 

Konvertita od islámu ke křesťanství v Port Said na severovýchodě Egypta byl obviněn z „hanobení islámu“.

 

Pětačtyřicetiletý Ašraf Thábet se obrátil ke Kristu v roce 2004. S pochybnostmi o svém muslimském přesvědčení se potýkal řadu let. O křesťanství se dozvěděl od svého křesťanského přítele, z Internetu a dalších sdělovacích prostředků. V období hledání o své nejistotě veřejně hovořil a lidem ve svém okolí se přiznal, že se snaží získat nějaké informace o Ježíši Kristu.

 

Ašrafovy muslimské přátele jeho pochybnosti o islámu rozlítily a tak mu vyjednali setkání s několika islámskými vůdci, které jeho otázky rovněž rozhněvaly. Vydali Ašrafa příslušníkům státní bezpečnosti, kteří jej opakovaně vyslýchali a nařídili mu, aby o svých náboženských názorech s nikým nemluvil.

 

Jednoho dne večer policisté dorazili k Ašrafovu domu, vyrazili vchodové dveře a křesťana v přítomnosti plačící ženy a dětí fyzicky napadli. Zabavili mu počítač, knihy a CD a odvezli jej do vězení. Byl několikrát vyslýchán a umístěn na samotku. Po 132 dnech strávených ve vězení bylo Ašrafovi oznámeno obvinění z „hanobení náboženství“. Také se dozvěděl, že místní muslimští vůdci podplatili jeho ženu, aby se s ním rozvedla a s desetiletou dcerou a šestiletým synem se odstěhovala pryč.

 

21. srpna byl Ašraf z vězení propuštěn, nicméně obvinění z hanobení islámu zrušeno nebylo a neexistují žádné náznaky, kdy se poprvé objeví před soudem. Ašraf se obává opětovného zatčení. Děti měl možnost vidět jen krátce, kvůli soudním tahanicím přišel o práci, nemůže získat řidičské oprávnění a nemá skoro žádné úspory. Také je mu pravidelně vyhrožováno zabitím. Většinu dní tráví ve svém bytě a bojí se vycházet ven.

 

Modlete se, aby Ašraf čerpal sílu od Pána a nepřestával v tomto nelehkém období svěřovat svůj život do Boží svrchované péče. Modlete se za zrušení obvinění, která proti němu byla vznesena. Proste Boha, aby jej vyzborojoval, aby byl smělým svědkem, naplněným milostí. Modlete se také za jeho rodinu, aby se všech dotýkala Ježíšova proměňující láska.

 

Více informací o zkouškách, kterými egyptští křesťané procházejí, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.