Aktuálně

 

25. 12. 2010

Egyptský křesťan obviněn z „hanobení islámu“

 

 

Compass Direct

 

Konvertita od islámu ke křesťanství v Port Said na severovýchodě Egypta byl obviněn z „hanobení islámu“.

 

Pětačtyřicetiletý Ašraf Thábet se obrátil ke Kristu v roce 2004. S pochybnostmi o svém muslimském přesvědčení se potýkal řadu let. O křesťanství se dozvěděl od svého křesťanského přítele, z Internetu a dalších sdělovacích prostředků. V období hledání o své nejistotě veřejně hovořil a lidem ve svém okolí se přiznal, že se snaží získat nějaké informace o Ježíši Kristu.

 

Ašrafovy muslimské přátele jeho pochybnosti o islámu rozlítily a tak mu vyjednali setkání s několika islámskými vůdci, které jeho otázky rovněž rozhněvaly. Vydali Ašrafa příslušníkům státní bezpečnosti, kteří jej opakovaně vyslýchali a nařídili mu, aby o svých náboženských názorech s nikým nemluvil.

 

Jednoho dne večer policisté dorazili k Ašrafovu domu, vyrazili vchodové dveře a křesťana v přítomnosti plačící ženy a dětí fyzicky napadli. Zabavili mu počítač, knihy a CD a odvezli jej do vězení. Byl několikrát vyslýchán a umístěn na samotku. Po 132 dnech strávených ve vězení bylo Ašrafovi oznámeno obvinění z „hanobení náboženství“. Také se dozvěděl, že místní muslimští vůdci podplatili jeho ženu, aby se s ním rozvedla a s desetiletou dcerou a šestiletým synem se odstěhovala pryč.

 

21. srpna byl Ašraf z vězení propuštěn, nicméně obvinění z hanobení islámu zrušeno nebylo a neexistují žádné náznaky, kdy se poprvé objeví před soudem. Ašraf se obává opětovného zatčení. Děti měl možnost vidět jen krátce, kvůli soudním tahanicím přišel o práci, nemůže získat řidičské oprávnění a nemá skoro žádné úspory. Také je mu pravidelně vyhrožováno zabitím. Většinu dní tráví ve svém bytě a bojí se vycházet ven.

 

Modlete se, aby Ašraf čerpal sílu od Pána a nepřestával v tomto nelehkém období svěřovat svůj život do Boží svrchované péče. Modlete se za zrušení obvinění, která proti němu byla vznesena. Proste Boha, aby jej vyzborojoval, aby byl smělým svědkem, naplněným milostí. Modlete se také za jeho rodinu, aby se všech dotýkala Ježíšova proměňující láska.

 

Více informací o zkouškách, kterými egyptští křesťané procházejí, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.