Aktuálně

 

05. 01. 2011

Balíčky s „vánočním požehnáním“ pro severokorejské křesťany jsou připraveny

 

 

Hlas mučedníků, Kanada

 

Podle odborníků na svobodu náboženského vyznání je Severní Korea nejvíce restriktivní zemí na světě. Obyvatelé trpí pod vládou „Milovaného vůdce“ Kim Čong-ila, který obětuje zájmy svého lidu ve snaze posilovat moc režimu a udržet si zemi pod kontrolou. Mnozí obyvatelé jsou zadržováni v nelítostných podmínkách ve vězeňských táborech, zatímco jiní, ačkoli na svobodě, trpí nedostatkem k základních potřeb jako jsou jídlo, voda nebo zdravotnické potřeby. S křesťany je zacházeno obzvlášť nelítostně.

 

I v letošním roce Hlas mučedníků umožňuje prostřednictvím speciálního „Fondu vánočního požehnání“ zprostředkovat věřícím v Severní Koreji dárkové balíčky, které obsahují jídlo, toaletní potřeby, léky, oblečení a křesťanskou litaraturu. Jedná se o dlouhodobý projekt (dodávky budou uskutečňovány v průběhu celého roku), který pomáhá naplnit základní potřeby pronásledovaných křestanů a účinným způsobem demonstrovat Kristovu lásku a projevit zájem o křesťany, kteří se v Severní Koreji neochvějně hlásí k Pánu.

 

Tým Hlasu mučedníků již připravuje velké množství balíčků k distribuci. Doposud se shromáždilo více než 80 000 dolarů – což postačuje na 1 600 balíčků! I vy se můžete zapojit a povzbudit naši křesťanskou rodinu v Severní Koreji. Dar je možné zaslat online prostřednictvím našich internetových stránek.

 

Vzdejte Pánu chválu za věrnou službu a svědectví Božího lidu v Severní Koreji. Modlete se za trvalé zaopatření všech, kdo nemají ani nejnutnější životní potřeby. Modlete se za šíření naděje a svědectví o Božím plánu smíření lidstva s ním skrze jeho Syna, navzdory veškerému protivenství a nebezpečí. Modlete se, aby Pán zmocnil více služebníků, kteří budou v Severní Koreji rozsvévat semínka evangelia.

 

Více informací o Severokorejcích trpících pro Krista naleznete na stránce North Korea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace ze Severní Koreje, doporučujeme vám titul Z pokolení na pokolení – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 182 Kč (168 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.