Aktuálně

 

12. 01. 2011

Modlete se za Súdán v období historického referenda

 

 

Evangelical Fellowship of Canada, VOM

 

Súdán je zemí s dlouhou historií násilností a konfliktů, včetně dvou občanských válek mezi převážně islámským Severem a křesťansko-animistickým Jihem. Zejména křesťané jsou vystaveni nelítostné opozici a při vydávání svědectví neustále čelí celé řadě problémů a na severu jsou podrobeni mnoha omezením. Zvěstování evangelia se setkává s bouřlivou opozicí, je silně omezováno a na všechny nemuslimy je vyvíjen intenzivní nátlak, aby konvertovali k islámu. V posledních letech přicházely zprávy o násilných útocích na křesťany také z jiných oblastí.

 

V roce 2005 vláda v Chartúmu a Hnutí za osvobození lidu jižního Súdánu podepsaly mírovou dohodu. Dohoda, která ukončila druhou občanskou válku, obsahovala zavedení částečné autonomie Jihu s pozdějším vyhlášením referenda o nezávislosti. Toto referendum by mělo být zahájeno letos 9. ledna.

 

Přestože mnozí lidé doufají, že referendum umožní pokojné oddělení Jihu od Severu, přetrvávají obavy ohledně možného dopadu této změny na celou zemi. Nedávné komentáře prezidenta Umara al-Bašíra, týkající se prosazování islámského zákona, vyvolaly mezi křesťany a ostatními nemuslimskými obyvateli mimořádné obavy týkající se období po skončení referenda.

 

„Pokud se jižní Súdán osamostatní, změníme ústavu,“ prohlásil prezident al-Bašír. „Šaría a islám budou hlavními zdroji ústavy, islám se stane úředním náboženstvím a arabština úředním jazykem.“

 

Modlete se, aby hlasování v rámci tohoto referenda proběhlo ve svobodě a podle demokratických pravidel. Modlete se, aby vlády ostatních zemí naléhaly na súdánské vedoucí představitele, aby naslouchali hlasu svého lidu a řídili se jím. Modlete se, aby se křesťané po celém Súdánu i nadále svěřovali do Kristových rukou a směle zvěstovali evangelium s vědomím, že Ježíš vládne nad králi země (2. Timoteovi 1,7–12, Zjevení 1,5). Modlete se, aby mnoho obyvatel Súdánu přijalo Krista jako svého Pána. Vyprošujte zemi opravdový a trvalý pokoj.

 

Více informací o zkouškách, kterým súdánští křesťané čelí, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.