Aktuálně

 

16. 01. 2011

Severokorejští pohraničáři zastřelili pět uprchlíků

 

 
Ingwang-ri v severokorejské provincii Hamg-yong, pohled z čínského Che-longu

Seoul USA

 

9. ledna jsme obdrželi informaci, že severokorejští pohraničáři zastřelili na hranicích s Čínou pět Severokorejců, kteří se snažili uprchnout ze země; další dva utrpěli zranění. Vysoce postavený představitel v Čang-pai v čínské provincii Ťi-lin uvedl, že sedm osob prchalo z Hyesanu v provincii Yanggang a poté co překročili zamrzlou řeku Apnok (Yalu), dostali se 14. prosince na čínské území. Pět z nich na místě zemřelo, když po nich pronásledovatelé z řad příslušníků pohraniční stráže zahájili intenzivní palbu. Zbývající dva uprchlíci byli zraněni a převezeni zpátky do Severní Koreje.

 

Severokorejští pohraničáři přitom dosud nikdy na uprchlíky nestříleli, pokud se jim podařilo dostat na čínskou stranu hranice. Podle pozorovatelů museli obdržet nové instrukce, jak s uprchlíky nakládat. Syn a nástupce Kim Čong-ila, Kim Čong-un, zjevně pohraničářům nařídil, aby stříleli po každém, kdo bez povolení překročí hraniční řeky. Údajně také prohlásil, že uprchlíky překračující hranice „nebude tolerovat“. Severokorejští pohraničáři jsou podle dostupných zpráv vyzbrojeni puškami AK-47 (kalašnikovy) se 40 rezervními náboji a ručními granáty.

 

Přestože neexistuje žádný důvod se domnívat, že zastřelení uprchlíci byli křesťané, tato šokující změna v bezpečnostních opatřeních zcela jistě postihne každého, kdo nelegálně překročí hranici.

 

Modlete se obyvatele této restriktivní země, aby ve svém zoufalství nalezli naději v Kristu. Modlete se za severokorejské křesťany, kteří následováním Ježíše podstupují nesmírné riziko. Modlete se také za všechny v moci postavené; proste Pána, aby jim otevřel oči, obdařil je moudrostí a naplnil slitováním a světlem evangelia. Modlete se za Kim Čong-ila a Kim Čong-una, aby činili pokání ze svých zlých skutků a obrátili se k Ježíši pro odpuštění.

 

Více informací o pronásledování v Severní Koreji naleznete na stránce North Korea Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.