Aktuálně

 

17. 01. 2011

Příslušníci policie a islamisté brání pořádání bohoslužeb v Indonésii

 

 
Policisté se snaží potlačit demonstraci před modlitebnou GKI ve čtvrti Taman Yamin v Bogoru, provincie Západní Jáva. Fotografie: Compass Direct

Compass Direct

 

V průběhu Vánoc policisté v indonéské provincii Západní Jáva bránili členům jednoho společenství v pořádání bohoslužeb, zatímco na jiném místě příslušníci islamistických skupin vyvíjeli na policisty nátlak, aby křesťanům zabavili majetek.

 

Představitelům regenství Bogor se nepodařilo zabránit členům společenství Gereja Kristen Indonesia (Indonéská křesťanská církev, GKI) ve čtvrti Taman Yamin v Bogoru v uspořádání bohoslužby 25. prosince, zmařili však pravidelné nedělní shromáždění 26. prosince.

 

Mluvčí GKI Bona Sigalingging uvedla, že policisté vedoucím sboru zatelefonovali a zakázali jim uspořádat bohoslužbu, naplánovanou na 25. prosince v sedm hodin večer. Bohoslužba přesto proběhla, zatímco demonstranti venku pokřikovali „Alláhu akbar [Bůh je větší]!“ a „Skončete to!“ Policisté nicméně členům společenství zabránili uspořádat bohoslužbu následující den ráno.

 

Islamistickým demonstrantům v Rancaekek v Bandungu se podařilo policisty přesvědčit, aby 19. prosince odvezli část majetku (například lavice) z modlitebny protestantského batackého společenství Huria Kristen. Budova modlitebny byla již dříve zapečetěna.

 

Poděkujte Pánu za věrnost indonéských křesťanů, kteří se nepřestali společně scházet, navzdory silné opozici. Vyprošujte jim povzbuzení: proste, aby viděli, jak Pán jedná, posiluje svou církev a přidává k jejímu počtu.

 

Více informací o pronásledování, kterému indonéští křesťané čelí, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.