Aktuálně

 

19. 01. 2011

Pokračujte v modlitbách za pohřešovaného čínského křesťana

 

 
Prezident ChinaAid, pastor Bob Fu (první zleva) se s kolegy snaží předat petici volající po propuštění Gao Zhishenga (fotografie: ChinaAid)

AP, ChinaAid

 

Čínský obhájce lidských práv Gao Zhisheng je již téměř dva roky zadržován státními orgány. O místě jeho pobytu nejsou prakticky žádné informace, což vyvolává mezi jeho blízkými silné obavy a znepokojení.

 

V uplynulých dnech se v tisku objevil rozhovor s Gaem, ve kterém uvádí podrobnosti o fyzickém týrání, které vytrpěl z rukou čínských policistů. Popisuje obzvláště brutální zkušenost, kdy jej tři policisté svlékli do naha a dva dny a dvě noci jej mlátili pistolemi. Když se policisté unavili, svázali Gaovi paže a nohy a srazili jej na podlahu. Jakmile nabrali sílu, začali jej mlátit znovu.

 

„Jednalo se o takovou krutost, že se to ani nedá popsat slovy,“ uvedl Gao. „Celých 48 hodin visel můj život na vlásku.“ Gao poznamenal, že se jednalo o nejtemnější období za celých čtrnáct měsíců jeho zadržování, které skončilo propuštěním v březnu 2010. Pouhé dva týdny po březnovém návratu na svobodu však zmizel znovu a od té doby o něm nejsou téměř žádné zprávy.

 

V prosinci 2010 bylo zahájeno několik mezinárodních akcí na jeho podporu. ChinaAid koordinovala kampaň s cílem doručení 150 000 podpisů na čínská velvyslanectví po celém světě. Nedávno se objevily zprávy o tom, že čínské ambasády a konzuláty odmítly petici přijmout a zklamaly tak všechny, kdo doufali, že kampaň zvýší všeobecné povědomí o Gaově osudu a vyvine na čínskou vládu nátlak, aby do případu zasáhla. Více informací o Gaovi naleznete na stránkách www.FreeGao.com.

 

Modlete se, aby se Gao nakonec v bezpečí vrátil domů. Proste, aby nepřestával nalézat útěchu v nekonečné lásce a milosrdenství svého Spasitele, který nikdy nezapomíná na své děti. Modlete se, aby také Gaovi příbuzní nalézali útočiště v Bohu a oprostili se od veškerého strachu a obav o něj. Modlete se, aby se organizátoři petice nenechali odradit nedávnými událostmi, ale zachovali si vytrvalou víru v Boží spravedlnost, a také za čínské křesťany, aby tuto Boží spravedlnost nadále směle zvěstovali. Solidaritu s Gao Zhishengem můžete vyjádřit umístěním své modlitby na Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Více informací o čínských křesťanech trpících pro svou víru naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.