Aktuálně

 

30. 01. 2011

Podezření na snahu o zamaskování vraždy indického křesťana

 

 

Compass Direct, Global Council of Indian Christians

 

Pastor, jehož dům se stal terčem hinduistických radikálů během protikřesťanských násilností v roce 2008, byl nedávno nalezen mrtev v Kandhamálu v indickém spolkovém státě Urísa. Policejní představitelé původně tvrdili, že pětačtyřicetiletý pastor Saul Pradhan umrzl, jeho příbuzní však mají podezření, že se jednalo o vraždu. Policisté již v souvislosti s případem zadrželi Mardu Pradhana a Baijua Mallicka, členy radikální hinduistické skupiny.

 

10. ledna večer přišli k domu pastora Pradhana dva muži a vyzvali ho, aby šel s nimi. Když se druhý den nevrátil, manželka s několika sousedy navštívila jednoho z hinduistů u něj doma. Muž je odvedl do džungle, ale po půl hodině utekl. Manželka a vesničani nalezli pohozené tělo pastora Pradhana nedaleko rybníka. Měl roztrhané kalhoty, zakrvácená ústa a nepřirozeně zkroucené paže a nohy.

 

Navzdory stavu, ve kterém bylo zohavené Pradhanovo tělo nalezeno, policisté tvrdili, že neexistuje mnoho důvodů, proč by měli vzbuzovat podezření z nekalé hry. Rovněž prohlašovali, že se na těle pastora Pradhana nenalezly žádné stopy po zranění. Odmítli sepsat zprávu o obvinění z vraždy a nařkli pastorovy příbuzné z „šíření pomluv o vraždě s cílem získat od státu odškodné“ (za místní útoky v srpnu 2008). Podle poslední zprávy byla provedena pitva, výsledky však nebyly poskytnuty veřejnosti.

 

Poděkujte Pánu za život a víru pastora Pradhana. Proste Boha, aby naplnil jeho blízké pokojem převyšujícím veškeré pomyšlení uprostřed jejich smutku (Filipským 4,7). Modlete se, aby při vyšetřování vyšla najevo pravda a byla nastolena spravedlnost. Modlete se, aby pachatelé této ohavné vraždy byli předvedeni před soud a přišli k víře v Krista.

 

Více informací o utrpení křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.