Aktuálně

 

04. 02. 2011

Vietnamští křesťané čelí silné opozici

 

 
Pastor Quang hovoří s Gregem Musselmanem z Hlasu mučedníků

Hlas mučedníků, 100 Huntley Street

 

Ve Vietnamu panuje jeden z nejrestriktivnějších režimů na světě a křesťané zde pro svou víru a svědectví čelí silné opozici. Pracovníci Hlasu mučedníků a redaktoři televizního pořadu 100 Huntley Street nedávno Vietnam navštívili, aby se s trpícími křesťany osobně setkali. Rodinní příslušníci několika z nich se kvůli službě Kristu momentálně nacházejí ve vězení. Neustálá hrozba zatčení a uvěznění visí i nad ostatními členy podzemní církve.

 

Jedním z navštívených křesťanů byl i pastor Quang, významný církevní vedoucí a advokát z Ho Či Minova Města. Pastor Quang byl v uplynulých letech uvězněn, pomlouván v tisku a sledován policií. V prosinci 2010 místní orgány nechaly zdemolovat budovu, ve které Quang bydlel a kde se také nacházelo ústředí Vietnamské mennonitské církve.

 

Pastor Quang i nadále čelí intenzivnímu tlaku státních orgánů a členové jeho společenství jsou pravidelně vyslýcháni. V Kristu však nachází jistotu a společně se svým společenstvím je odhodlán o své víře v Boha hovořit s lidmi ve svém okolí. „Když sloužíme Bohu, bezpodmínečně musíme kráčet cestou kříže, a tak si nebudu Pánu stěžovat na to, co se děje,“ prohlásil pastor Quang. „Jakmile se vláda uchýlí k násilí, znamená to, že již utrpěla porážku.“

 

Na stránkách www.100huntley.com budete mít již brzy možnost shlédnout celkem tři videoreportáže z cesty pracovníků HM a 100 Huntley Street do Vietnamu. Sledujte náš blog, budeme vás informovat, jakmile budou reportáže k dispozici.

 

Modlete se za propuštění uvězněných vietnamských věřících. Proste Boha, aby mohli o jeho milosti a pravdě hovořit s lidmi ve svém okolí, dokonce i ve vězení. Vyprošujte jejich rodinám Boží útěchu a zaopatření. Modlete se za všechny vietnamské křesťany, kterým kvůli jejich víře hrozí soud, aby se přiblížili k Bohu a důvěřovali mu, že povede kroky svých věrných služebníků (1. Samuelova 2,2).

 

Více informací o zkouškách, kterým křesťané ve Vietnamu čelí, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.