Aktuálně

 

10. 02. 2011

Nigerijští křesťané zavražděni při cílených útocích

 

 

Release International, Christian Solidarity Worldwide

 

Od 27. ledna bylo při cílených útocích v okolí města Jos v nigerijském spolkovém státě Plateau zavražděno již nejméně 24 křesťanů. Projevy sektářského násilí přitom stále pokračují. Nejméně šest lidí přišlo o život při razii v osadě Dorowa v oblasti Barkin Ladi, zbývajících osmnáct zahynulo v okolních křesťanských vesnicích. V samotném Dorowa bylo vypáleno nejméně třicet domů. Útoky se rozšířily celkem do šesti vesnic.

 

K projevům sektářského násilí stále dochází i v některých dalších částech centrální Nigérie. Podle policejních informací poskytnutých agentuře France-Presse v Tafawa Balewa ve státě Bauchi zahynulo při střetech 27. ledna 35 lidí. Při žhářských útocích ve městě lehlo popelem pět mešit a padesát obytných domů. 31. ledna byla v metodistickém kostele v Bauchi nalezena odjištěná nálož, která naštěstí neexplodovala. Minulý víkend bylo při pouličních nepokojích v Jos zapáleno několik kostelů, mešit a obytných domů.

 

Křesťanští vedoucí v oblasti i nadále vyzývají oficiální představitele země, aby se postarali o aktivnější zapojení oddílů odpovědných za udržování pořádku a jejich účast na ochraně křesťanských komunit. Také křesťané ve městě Maiduguri ve spolkovém státě Borno jsou sužováni obavami, poté co příslušníci islamistické sekty Boko Haram 28. ledna zavraždili kandidáta na post guvernéra Modu Fannami Gubia a dalších pět lidí.

 

Modlete se za všechny nigerijské věřící, kteří jsou vystaveni nesmírnému fyzickému utrpení a zkouškám, aby je Pán posílil a vysvobodil (2. Korintským 1,8–11). Proste Pána, aby přiměl zástupce státních orgánů k ochraně křesťanů před dalšími útoky. Modlete se, aby uzdravil a potěšil všechny zraněné a truchlící. Modlete se proti plánům nepřítele na páchání dalších násilností.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.