Aktuálně

 

19. 02. 2011

Zástupy rozlícených muslimů napadaly církevní budovy v Indonésii

 

 

Assist News Service, VOM

 

Více než tisíc muslimských demonstrantů 8. února nejprve vtrhlo do budovy soudu a následně vypálilo několik církevních budov v indonéské provincii Centrální Jáva. K útokům v Temanggungu došlo poté, co byl jistý křesťan jménem Antonius Richmond Bawengan odsouzen k pěti letům odnětí svobody za distribuci letáků údajně urážejících islám. Podle BBC News zástupce indonéské policie uvedl, že zástup považoval rozsudek za příliš shovívavý a dožadoval se pro Bawengana trestu smrti. Mluvčí policie v rozhovoru pro BBC dále poznamenal, že rozlícený zástup zahájil útok na soudní budovu bezprostředně po přečtení rozsudku.

 

Obětí vandalských útoků se staly nejméně tři církevní budovy. Modlitebnu Indonéského společenství Bétel útočníci zapálili. Část školní budovy na pozemku patřícím církvi byla rovněž vypálena, kromě toho oheň zničil šest motocyklů. Terčem žhářského útoku se stala také budova letničního společenství v Temanggungu. O rozsahu škod dosud nebyly zveřejněny žádné informace. Rozzuřený dav rovněž házel kameny na katolické kostely svatého Petra (Santo Petrus) a svatého Pavla (Santo Paulus), přičemž poškodil dveře a rozbil okna.

 

Začátkem října 2010 Antionius rozdával knihy a letáky obsahující texty, které muslimové považují za urážlivé. 26. října byl zatčen. Byl shledán vinným z porušení ustanovení o hanobení islámu a byl mu vyměřen nejvyšší možný trest za toto přestoupení – pět let odnětí svobody.

 

Modlete se, aby Bůh tohoto křesťanského muže ve vězení chránil. Poděkujte Pánu za úsilí, které vynaložil na šíření evangelia. Modlete se, aby i ve vězení dostal příležitosti k vydávání svědectví o Kristu. Modlete se za křesťany v Indonésii, aby jejich počet i nadále rostl a aby je navzájem sjednocovala láska ke Kristu.

 

Více informací o zkouškách, kterým křesťané v Indonésii čelí, naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.