Aktuálně

 

20. 02. 2011

Sedm íránských křesťanů propuštěno na svobodu

 

 

Hlas mučedníků, USA

 

Sedm íránských křesťanů zadržených 26. prosince (společně s dalšími jedenatřiceti věřícími) bylo nedávno propuštěno na kauci. 26. ledna byli v Isfahánu propuštěni dva muži a jedna žena. O tři dny později se ocitly na svobodě další čtyři ženy z teheránské věznice Evin, nechvalně proslulé brutalitou, která v tomto zařízení panuje. Propuštění jedné z žen, Sáry Achavanové, bylo podmíněno zástavou rodinného živnostenského oprávnění. Pokud orgány rozhodnou, že Sára podmínky propuštění na kauci porušila, přijde rodina o zdroj obživy. Je smutné, že hodnota živnostenského oprávnění nebyla shledána dostatečnou na propuštění Sářiny setry Leily, která musela ve vězení zůstat. Později bylo údajně propuštěno ještě několik ze zbývajících 31 křesťanů.

 

Propuštění věřící uvedli, že strávili více než měsíc na samotce a celé hodiny byli vyslýcháni a fyzicky týráni. Je pravděpodobné, že zbývající křesťané, kteří ve vězení zůstali, jsou podobně surovému zacházení vystaveni i nadále. Mezi zadržovanými se nacházejí také manželé dvou dětí. Přestože matce Maryam bylo umožněno z vězení dětem dětem, o otci Rasúlovi už děti déle než měsíc nemají žádné zprávy. Všichni ostatní vězni přitom údajně dostali možnost své rodiny kontaktovat a tak existují vážné obavy o Rasúlův stav.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto věřících. Modlete se, aby zůstali věrní ve vydávání svědectví o Kristu. Modlete se za propuštění všech uvězněných křesťanů v Íránu. Proste, aby jim Bůh ze své milosti dodával odvahu a vyzbrojoval je ke snášení jejich utrpení. Modlete se za všechny íránské křesťany, na které je vyvíjen nesmírný nátlak a kteří čelí protivenství v souvislosti s novou oficiální politikou „náboženského pročištění“.

 

Více informací o utrpení íránských křesťanů naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.